Gelle Péter a K1 döntőjébe jutott ezer méteren. Fotó: SITA

A párkányi származású kajakos ma kitűnő versenyzéssel a harmadik helyen végzett a riói olimpia kajak egyes 1000 méteres számának elődöntőjében, ahol rendkívül jó erőbeosztással tartalékolta energiáit a táv utolsó negyedére, hogy a hajrában biztosítsa be a továbbjutást jelentő helyet, miközben a futam háromnegyed részében a hetedik volt a nyolc induló közül.

Gelle ezzel tulajdonképpen elérte kezdeti célját, hiszen elutazása előtt úgy nyilatkozott, hogy a döntőbe jutni a legfontosabb. Ezzel lehetőség nyílik számára, hogy akár javítson is londoni helyezésein, ahol akkor még a párosban a nyolcadik, a négyessel pedig a hatodik helyet érte el, amelyet bevallottan nem az elképzeléseik szerint valók voltak.

A K1-ben a figyelem csak egy emberre irányul, s kedden, a szlovákiai idő szerint 15:12-kor kezdődő döntőben együtt szoríthatunk neki! Hajrá Péter!