Az Illésháza csapata (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Szeptember 27-én, Illésházán került sor a Slovnaft Cup 4. fordulójára. A hazai ötödik ligában játszó Illésháza csapata az első liga hetedik helyezettjét, Nagymihály csapatát fogadta szerény otthonában.

A felső-csallóközi csapat eddig meglepően jól szerepelt a kupamérkőzéseken, remek formát mutatva a legjobb gólarányt mondhatták a magukénak. Lelkes Tibor, az Illésházi Futball Klub elnöke a mérkőzés előtt a Felvidék.ma-nak elmondta: „Nagy elszántsággal készültünk a mérkőzésre. Jól jött, hogy a hétvégi bajnoki mérkőzésünk elmaradt, így a fiúk jobban felkészülhettek erre a megmérettetésre. Jó meccsre, sok nézőre számítok és persze arra, hogy minél erősebben megnehezítjük Fortuna ligás ellenfelünknek a továbbjutást.”

Lelkes Tibor (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A mérkőzés több mint 800 néző előtt vette kezdetét. A kis csapat játékosai bátor lendülettel feszültek neki a profi ellenfélnek. Nagy iramban, előreívelt labdákkal próbáltak a Nagymihály kapuja elé kerülni. Többször ígéretes helyzetet dolgoztak ki, viszont Matuš Kira sikeresen védte a kapuját.

A Nagymihály csapata szép játékkal, pontos átadásokkal hozta többször zavarba az illésházi védőket. Martin Harag kapusnak bravúrra is szüksége volt, hogy ne kapjon gólt. A csallóközi csapat nem játszott alárendelt szerepet, bár az ellenfél támadásai veszélyesebbnek tűntek. A 30. percig tudták a hazaiak tartani magukat, ekkor a nagymihályiak támadója Kristjan Kushta gyönyörű ollózó mozdulattal megszerezte a vezetést. Az első félidő végére az illésháziak beszorultak a kapujuk elé. A támadásokat szép megmozdulásokkal hárítani is tudták, mígnem a 37. percben ismét betaláltak a kapujukba, Martin Koscelník lövésével immár 0:2 volt az állás.

Megtelt a lelátó (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A második félidőben a lendület kissé alábbhagyott, de a hazai szurkolótábor hangosan és lelkesen biztatta kedvenceit. A nagymihályi csapat könnyed játékkal, lassúbb iramban, de támadó szellemben focizott. Továbbra is jellemző volt, hogy beszorult a kapuja elé Illésháza, és a nagymihályi csapat akaratának érvényesülését láthatta a sportkedvelő közönség. Aminek az lett az eredménye, hogy megkapták a harmadik gólt is a kapujukba az 57. percben Emmanuel Mensah találatával 0:3 lett. A második félidő végén két helyzete is volt a csallóközieknek, az első pontrúgásukat Anton Barčák majdnem gólra váltotta, de a helyzet végül kimaradt.

Szemmel látható volt a két csapat közötti technikai tudásbeli, erőnléti különbség, de a kis csallóközi csapat, amelynek legnagyobb értéke, hogy a saját egyesületében kinevelt fiatalokkal dolgoznak, becsülettel vette fel a versenyt a Nagymihály profi játékosokat felvonultató csapatával. A játékosok a mérkőzés végén emelt fővel köszönték meg a szurkolóknak a támogatást.

A két csapat a meccs után (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Bertok Vladimír, az illésházi futballcsapat edzője a mérkőzés után a Felvidék.ma-nak elmondta: „Véleményem szerint egy jó meccset játszottunk, tudtuk ki az ellenfél, az első ligás Nagymihály, de azt hiszem helytálltunk a mérkőzés folyamán. Az utolsó tíz percben voltak a legnagyobb helyzeteink, azt gondolom, ilyen színvonalas mérkőzéseket kell játszanunk továbbra is. Ez a csapat megérdemli az eredményeket, mert akar és tud focizni.”