A képen (balról): Pongrácz Anna, Bugár Éva, Boros Milán és Koncz Kristóf (fotó: SJG)

Egy mondás szerint, ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy. Azok a felvidéki gyermekek, akik az anyanyelvükön tanulnak, azzal dicsekedhetnek, hogy több kultúrát is képesek megismerni, hiszen több nyelvet megtanulnak.

A gimnazisták az anyanyelvükön és az állam nyelvén kívül világnyelveket is elsajátítanak, mégpedig magas fokon. Ennek bizonyítéka, hogy a magyar iskolák tanulói sikerrel veszik az akadályokat az angol nyelvolimpián is.

A komáromi Selye János Gimnázium az angol nyelv terén is nagy hangsúlyt helyez a tehetséggondozásra. Az évenként megrendezésre kerülő angol nyelvi olimpia idén is kihívást jelentett rátermett diákjainknak, akik a verseny iskolai fordulóján szép számban és igen lelkesen képviselték korosztályuk színe-javát, nehéz feladat elé állítva tanáraikat: ki is képviselje az egyes kategóriákat a járási fordulóban? Értékes tapasztalattal a tarsolyukban, kissé csalódottan bár, de a jövőre nézve mindenképpen bizakodóan gratulált a továbbjutóknak több tucat barát és diáktárs. Így indult hát útnak, lépett a következő lépcsőfokra öt legsikeresebb versenyzőnk: Bugár Éva (IV.B), Pongrácz Anna (III.C), Ambrus Zsuzsanna (VI.N) a középiskolás korosztály, valamint Koncz Kristóf (III.N) és Boros Milán (I.N) az alapiskolás korosztály képviseletében – tájékozatta portálunkat Szabó Erika az iskola angoltanára.

A járási fordulót lázas készülődés előzte meg. Az alapos felkészülés nagy önfegyelmet és tökéletes időbeosztást igényel, hiszen a rendszeres gyakorlást a megszokott iskolai teendők mellett kell elvégezni, a mentálhigiénia alapelveit is tiszteletben tartva. Úgy tűnik, diákjaink megbirkóztak e könnyűnek igazán nem mondható feladattal, és egy fagyos januári napon méltón képviselték intézményünket az angol olimpia járási fordulóján, ahol kiváló eredmények születtek – tudtuk meg a pedagógustól.

Az alapiskolások korosztályában Koncz Kristóf a 6., Boros Milán pedig az 5. helyet szerezte meg, mindketten sikeres megoldók saját kategóriájukban. Bár dobogóra nem állhattak, szívükben méltó büszkeséggel tértek haza – mondta el Szabó Erika.

Diáklányaink a középiskolások korosztályát kategóriánként képviselve fantasztikus dobogós eredményt értek el: Bugár Éva a 2., Pongrácz Anna szintén a 2., Ambrus Zsuzsanna pedig abszolút győztesként az 1. helyezést szerezte meg. Zsuzsi ezáltal továbbjutott a verseny kerületi fordulójára, amely Nyitrán kerül megrendezésre ez év februárjában – tudatta a Felvidék.ma-val Szabó Erika.