Fotó: pixabay.com

A Pátria rádióban a 7.05-kor kezdődő műsor fő témája az igazi szőlőtő.  Szó lesz arról is, hogy címert és zászlót avattak Bátorkeszin, de beszámolunk az érsekújvári templomban megtartott lelkészbeiktatásról is.

Az igazi szőlőtőről Pusztai Zoltán nagytoronyai lelkipásztor osztja meg gondolatait a hallgatóknak.

Április 9-én, virágvasárnap, istentisztelet keretében avatták fel a Bátorkeszi Református Egyházközség Presbitériuma által jóváhagyott jelképeket, a címert és a zászlót. Miért fontosak a jelképek az egyházközség számára és milyen üzenetet hordoznak, erről Czinke Zsolt lelkipásztort kérdezzük.

2017. április 30-án iktatták be az Érsekújvári Református Egyházközség megüresedett lelkészi állásába Sasák Attilát. Utoljára ilyen eseményre – majdnem ezen a napon – 33 évvel ezelőtt került sor, amikor az elmúlt évben végleges nyugalomba vonult Nátek Sándor lelkipásztort iktatták be. Mit jelent egy ilyen esemény a gyülekezet és a lelkipásztor életében, illetve milyen jelentéstartalommal bír a beiktatás szó, arról Szabó Dezső gondnokkal, Sasák Attila lelkipásztorral, Szénási Szilárd esperessel beszélgetünk, de az esemény kapcsán megkérdeztük Nátek Sándor lelkipásztort is.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya.

A műsor ismétlésére másnap, hétfőn 13.05 órakor kerül sor.