(Fotó: Hideghéthy )

A DAC már csütörtökön a Tátra alatt éjszakázott, hogy a lehető legkipihentebben találkozzanak a Fortuna liga 32. fordulójában a sároseperjesi csapattal, ennek ellenére fásultan és ötlettelenül játszott a dunaszerdahelyi gárda.

László Csaba a múlt heti kezdő tizeneggyel vágott neki a találkozónak, viszont védencei most nem azt a látványos játékot produkálták, mint egy hete. Az első említésre méltó helyzetre a 12. percig kellett várnia a vendég drukkereknek, amikor Pačinda lövése ment a kapu mellé.  Két perccel később Ljubicic lábáról szállt a labda a hazai csapat kapuja felé Davis szöglete után, de sajnos csak felé, a lövés pontatlan volt. Streňo, a sároseperjesi csapat játékosa a 20. percben iramodott meg a kapu felé, de Huk megállította. A játék látványtalansága a 37. percig tartott, amikor újból Streňo lett az események főszereplője, aki Ľuptákot lerázva a kapuba irányította a labdát – 1:0.

A második félidőre Vidát Mervó váltotta, és lendületesebb focit kezdett játszani a DAC, szép helyzeteket dolgoztak ki, aminek a végén, az 50. percben a Alukutól induló labda Zsivkovicson keresztül Šafrankó fejéről a kapuba került – 1:1. Ez a találat olajként hatott a DAC játékosokban pislákoló parázsra, mintha újra felelevenedett volna a csapat, Zsivkovics ballal lőtte meg a labdát a kapu felé, de Talian kapus ki tudta öklözni azt. A hazaiaktól Dupkala válasza lehetett volna a legfájóbb a DAC számára, de szerencsére a ziccert nem tudta gólra váltani. A labda az üres kapu fölé szállt. Šafrankónak és Pačindának is volt még ígéretes helyzete, amivel megörvendeztethette volna a 75 fős vendég szurkolótábort, de minden hiába. Mindent egy lapra feltéve a végén rohamozta a DAC a Sároseperjes kapuját, ám újabb gól már nem született a mérkőzésen.

(Forrás: fcdac.sk)