(Fotó: facebook.com)

A szerdai érsekújvári képviselő-testületi ülésen Klein Ottokár polgármester bejelentette, hogy kinevezte második helyettesének Nagy Dávidot, az MKP/Most-Híd frakcióból. A képviselők ezt tudomásul vették, megszavazniuk nem kellett, ugyanis ez polgármesteri kompetencia.

Eddig Érsekújvárnak csak egy alpolgármestere volt  – Štefánik Lukáš személyében, aki a Smer, SDKÚ, KDH frakció tagja a testületben – holott a lakosok aránya alapján kettőnek kellett volna lennie. Az MKP helyi szervezete elnökének és a Via Nova országos alelnökének a kinevezésével ez a rend helyreállt.

Nagy Dávid kérdésünkre elmondta: „Megtiszteltetés és felelősség. E két gondolat jutott eszembe a kinevezés kapcsán. Végtelenül megtisztelő ugyanis, hogy szülővárosomat ily módon is szolgálhatom. Képviselőségem során az aktív kommunikációra fektettem a hangsúlyt – személyes találkozásokkal, fogadóórákkal, a képviselői postaládával, e-maillel, telefonnal, facebookkal és sorolhatnám az eszközöket. Mindezeket arra használom, hogy összekössem az embereket a városvezetéssel. Ezáltal együtt, közösen tudjuk építeni városunkat, máshogy ez nem is működhet. Most is az egyik lakótelep fiatal lakóival ügyködünk parkolóhelyek és játszótér kialakításán. Kinevezésemmel tehát még hatékonyabbá szeretném tenni a munkát.”

Elmondta továbbá, hogy Érsekújvárban már szokássá vált, hogy két alpolgármester tevékenykedik: egy szlovák és egy magyar. „Városunk nagyszámú magyar lakossága nemcsak megérdemli, hanem egyben igényli is a képviseletet az alpolgármesteri szinten (is). Ezért a kinevezés nagy felelősséggel is jár, bár megjegyzem, én mindenki alpolgármestere szeretnék lenni” – mondta az újonnan kinevezett alpolgármester.