Pályán a csapat (Fotó: Hideghéthy)

Volt hideg is, meleg is a mai DAC – Zólyombreznó mérkőzésen, mert bár nem kapott ki otthon a csapat, a győzelemre megvolt az esélyük, mégis a szezonbeli utolsó hazai fordulóban a döntetlennel kellett megelégedniük.

A 2017/2018-as szezontól már hivatalosan is Mol Aréna néven szereplő stadionban május 14-én, nyár eleji hangulatban, telt ház fogadta a pályára érkező játékosokat.  A messze földön híres szurkolótábor élőképpel készült és állva, tapsolva buzdította kedvenceit az első perctől. Akik nem is okoztak csalódást, nem rettentek meg a tabella negyedik helyén álló Zólyombreznó csapatától. Támadó szellemű futballt játszott mindkét csapat, kiegyenlített helyzetekkel indult a mérkőzés.

Anyák köszöntése (Fotó: Hideghéthy)

A 8-9. percben a zólyombreznóiak csak sorozatos szabálytalanságokkal tudták megállítani a DAC támadásait, amelyeket a bíró több-kevesebb igazságossággal ítélt meg. Majd pontrúgáshoz jutott a DAC, de Davisnek nem sikerült a rúgását találatra váltania. A 15. percben Huk durva szabálytalansága miatt sárga lapot kapott, és a zólyombreznóiak a 16-os vonal körül jutottak szabadrúgáshoz, amely veszélyesnek tűnt, nagy hozzákészülés után, azonban a sorfalba vágódott a labda.

A 22-23. percben szintén kisebb belemenések történtek, amelyek megítélését nemcsak a közönség, hanem a gesztusaiból ítélve László Csaba sem fogadta jó szívvel. A 24. percben három csellel jöttek át a pályán a DAC játékosai, a pontos passzoknak köszönhetően gyors iramban jutottak el a kapuig, ahol Šafranko a baloldalról haladva lendületből bombázott el a védője mellett, amit Kuciak nem tudott védeni. DAC – Zólyombreznó 1:0. Az öröm azonban ürömmé változott, amikor négy percen belül Mikuš Slávik kiöklözését követően kiegyenlített. DAC – Zólyombreznó 1:1.

Šafranko gólöröme (Fotó: Hideghéthy)

Az egyenlítés után a hangulat alábbhagyott és a játékkedv is kicsit megtorpant. Játékával a Zólyombreznó igazolta, hogy nem véletlenül vannak a szlovák bajnokság negyedik helyén. A hamvaiból feltámadó DAC ismét vezethetett volna. A 35. percben Pačinda helyzete azonban kimaradt, a szögletrúgás pedig nem adott komoly helyzetet a gyors gólszerzésre. A 37. percben felhördült az egész stadion, amikor a megiramodó Šafrankót látványos szabálytalansággal igázta le Kostelný, aki sárga lapot kapott. A hátralévő idő több szabálytalansággal és oda-vissza helyzettel telt. Olykor az atmoszféra élvezhetőbb volt, mint a pályán történő események.

A második félidő kezdetén, az idényben, a hazai pályán utoljára zengett László Csaba tiszteletére a Székely himnusz, amelynek éneklése szintén védjegye lett a DAC szurkolótáborának. Szívből vágytak a nézők, a szurkolók arra, hogy győzelemmel zárja a DAC az itthoni mérkőzések sorozatát, ehhez viszont a küzdeni akarás mellett a játék színvonalának az emelésére is szükség lett volna.

A Mester a Himnusz közben – vajon mire gondol? (Fotó: Hideghéthy)

Az 53. percben az előnyszabályból indított támadás helyzetét kihasználva Vida által ismét vezetéshez is juthatott volna a DAC. A játék szabálytalanságokkal való töredezését a sportszerűség keretein belül engedte a bíró, így jellemző volt a test-test elleni párharc ezekben a percekben több DAC helyzettel, amely után aztán a Pačinda Šafranko összjátékból továbbpasszolt labdával Vida ért el találatot. Ismét vezetett a DAC! DAC – Zólyombreznó 2:1.

Örömünnep vette kezdetét a lelátókon, 7139 ember tapsolt, énekelt. Közben a pályán a Zólyombreznó még elszántabban kezdett támadni és az eredmény nem is maradt el.  Négy percen belül kihasználták a DAC védelmének pillanatnyi hibáját, és Opuku kiegyenlített a 64. percben. DAC – Zólyombreznó 2:2.

A további percek a mezőnyjáték színtelenségével teltek, a szurkolótábor azonban nem adta fel. Lelkesen álltak csapatuk mellé. Ez hajtotta is a játékosokat, a 80-81. percben ismét gyors és pontos átadásokkal jutottak el Kuciak kapujáig, aki Mervó lövését hárította. Percek voltak már csak a lefújásig, de a hosszabbítás két perce nem hozott újabb gólt.

Amikor az ellenfél megtapsolja a közönséget (Fotó: Hideghéthy)

Mindemellett a novemberben átadott stadionban még nem láttunk olyat, amilyet ma. A mérkőzés lefújása után a Zólyombreznó kapusa Kuciak és több játékostársa tapssal fejezte ki a DAC szurkolótábora iránti elismerését. Sportszerűségük igazi ünneppé tette ezt a vasárnapi délutánt.

A DAC teljesítményét a döntetlen ellenére csak felsőfokkal jellemezhetjük, hiszen tizenöt bajnoki mérkőzés óta őrzik veretlenségüket, amellyel szurkolóik szívét nemcsak sárga-kék, hanem piros, fehér, zöld színűre is festik hétről hétre.