Fotó: stcsalgotarjan.hu

Véghajrájához érkeznek az alacsonyabb osztályú bajnokságok a régiónkban is, igaz, szinte még senki sem tudja, hogyan tovább, s melyik csapat, hol folytatja a 2017/2018-as idényben. A fülekiek fontos győzelmet arattak odahaza, míg továbbra is remek formában vannak az ajnácskőiek és a tornaljaiak, akik idegenben győztek. Fontos pontokat hullajtott el viszont Óvár csapata a poltáriak ellen vívott hatpontos mérkőzésen.

Füleken közel 600 néző biztatta csapatát, mégpedig FTC feliratú táblákkal emelték a mérkőzés hangulatát. A bennmaradásért küzdő csapat, – amely Kosztics–Telek, Zsivics, Borowski, Rubint–Hattori (78. Botos), Urbancsok, Lipták, Vujosevics (89. Bari)–Juhász, Ogaraku összeállításban lépett pályára –, meg is hálálta a bizalmat, hiszen Vujosevics tizenegyesből már a 7. percben vezetést szerzett, s a félidő hajrájában meg is duplázta az FTC előnyét. Ugyan a 76. percben a tavaly még II. ligás vágtapolcaiak Mráz révén szépíteni tudtak, de a hazaiak ezúttal azt is elviselték, hogy Rubint kiállítása miatt a 38. perctől emberhátrányban játszottak.

A csapat a következő fordulóban a nemesőriek (Stráža) kilépése miatt szabadnapos, két hét múlva pedig a kálnóiak ellen itthon zárja az idei évadot.
A losonciak viszont nem nagyon rúgtak labdába a már bajnok liptóújváriak (Liptovsky Hrádok) otthonában, ahol 4:0 arányú vereséget szenvedtek.
A losonciak az utolsó előtti fordulóban a krasznóiakat fogadják, míg a sorozatot Zsarnócán zárják.

A táblázat állása:

A IV. ligában az óváriak kiesési rangadóra utaztak Poltárra, s a múlt héten aratott kiütéses hazai győzelem után reménykedtek abban, hogy Poltárról is pontot-pontokat hoznak haza. A gól nélküli első félidő után a hazaiak ugyan már a második félidő elején vezetést szereztek, de Golian a 71. percben kiegyenlítette az állást. A végső szó viszont a hazaiaké volt, a hajrában szerzett két góllal 3:1 arányban legyőzték az óváriakat, így két fordulóval a vége előtt négy ponttal előzik meg aktuális ellenfelüket. A második helyen álló tornaljaiak az ipolynyékiekhez látogattak, s 0:0-s félidő után 20 perc alatt eldöntötték az összecsapást Pipíška, Miglavic és Duczman Dávid találataival. A tornaljaiak ezzel már négy pont előnnyel állnak a harmadik rakolciak (Rakytovce) előtt.
Az utolsó előtti, 25. fordulóban az óváriak az ipolynyékieket, míg a tornaljaiak a nagykürtösieket látják vendégül.

Az V. ligában hosszú idő után győztek a felediek, aminek a ragyolciak látták a kárát. A 200 néző előtt lejátszott mérkőzésen a felediek a 22. percben Bial góljával jutottak vezetéshez, de a mérkőzés az első félidő hajrájában dőlt el, amikor a hazaiak két perc alatt két büntetőhöz jutottak, amelyeket Múčik Zsolt értékesített.

Az ajnácskőiek az odahaza mindig veszélyes Rimakokavához látogattak, ahol az 50. percben gólt inkasszáltak. De nem adták fel a csatát, s a hajrában Molnár Tamás két alkalommal is bevette Suja kapuját, így az ajnácskőiek a második helyen álló Santrio Lázával azonos pontszámmal állnak a harmadik helyen, s a két utolsó fordulóban két kiesőjelölt csapattal csapnak össze, előbb a murányiakat fogadják, majd az utolsó fordulóban a divényiekhez látogatnak.

A murányiak a tavaly még szintén területi ligás nagybalogiakat fogadták, akik csak kilenc játékossal érkeztek meg, így végül kiütéses, 9:0 arányú vereséget szenvedtek. A nagybalogiak ezzel elszenvedték 20. vereségüket, s immár 103 kapott gólnál járnak. A csábiak Divénybe utaztak, ahol Péter Patrik gólját a hazaiak még egalizálni tudták, de a sokkal jobb játékerővel rendelkező vendégcsapat Kotian és Balga góljaival bebiztosította a győzelmét.

A 25. fordulóban vasárnap 17.00 órától az ajnácskőiek a murányiakat, a nagybalogiak a divényieket, a csábiak a málnapatakiakat (Málinec), míg a ragyolciak a losonctamásiakat fogadják, a felediek pedig a Santrio Láza otthonában próbálnak szerencsét.

Befejeződött a küzdelem az NB3-ban, a salgótarjáni STC a Rákosmente KSK ellen próbált javítani nem túl fényes idei mérlegén. A csapat bajnoki reményekkel vágott neki a szezonnak, de hiába váltotta félidőben Vágó Attilát a füleki Bari Jenő, nem sikerült javítani a mérlegen, s a csapat végül a kilencedik helyen zárta a bajnokságot.
Hátrányból talpra álló csapatunk az RKSK elleni három ponttal esett túl az utolsó fordulón.
A Szojka Ferenc Stadionban a Fildan–Debreczeni, Híves, Gólya, Oroszi–Lupták, Berki, Zvara, Romhányi, Takács P. (Csóka, 46.) –Lukács R. (Illés E., 90.) összeállításban játszó salgótarjáni alakulat (Köböl, Sulcz, Benkő-Bíró, illetve Kerényi sem állhatott Bari rendelkezésére) a vendégek már a 10. percben megszerezték a vezetést, de a 33. percben Híves fejese utat talált Markek hálójába. A mérkőzés végül a 75. percben dőlt el a hazaiak javára, amikor az idei évadban ezzel a találattal 25 gólig jutó Lukács Raymond bebiztosította a győzelmet és a szép búcsút az STC csapatának.