Fotó: Juhász Dósa János

Bár csak szombaton indul a 2017/18-as idény a III. ligában (a többi osztályban egy héttel később kezdenek), a hétvégén a régióban is megrendezték a Slovnaft Cup idei évfolyamának első fordulóját. Gömörben regionális rangadóra is sor került, az V. ligás felediek az egy osztállyal feljebb játszó tornaljaiakat fogadták. És vesztettek.

Július 29-én, Szlovákiában nem meglepő módon az utolsó, 15. forduló mérkőzéseivel indul útjára a III. liga, de előtte már megrendezték a Slovnaft Cup (lánykori nevén Szlovák Kupa) első fordulóját, amelyre több gömöri és nógrádi csapat is benevezett. A rimaszombatiak (utolsó felkészülési meccsüket július 25-én, kedden 17.00 órától játsszák, amikor is a salgótarjániakat fogadják), ahogy tavaly, úgy az idén sem éltek a lehetőséggel, ahogy idén a fülekiek se. Az első fordulót a losonciak, a tiszolciak, a tornaljaiak és a rozsnyóiak is sikeresen abszolválták, s vár rájuk az augusztus 9-én (szerdán) megrendezésre kerülő második forduló. Sima mérkőzésen lépett túl a III. ligás losonci csapat az V. ligás Santrio Láza otthonában (2:4), ahogy a IV. liga újonca, a tiszolciak is Nyustyán (0:3), de ugyanezzel az eredménnyel zárult a rozsnyóiak gömörhorkai vendégjátéka is. A rozsnyóiak a következő fordulóban az I. ligás szeniceieket fogadják, míg a tiszolciak a II. ligás liptószentmiklósiakat, a losonciak viszont a tótgyarmatiak otthonába látogatnak, akik 2:2-es mérkőzés után tizenegyesekkel jutottak túl az első fordulóból a fehérkútiak (Príbelce) ellen. Tizenegyesek döntöttek Málnapatakon (Málinec) is, ahol a poltáriak voltak a szerencsésebbek, akik a Šalková csapatát fogadják. Azt a Šalkovát, amelyik megnyerte a IV. ligát, de nem élt a feljutás lehetőségével.

Az első forduló rangadóját Feleden játszották, ahová a tornaljaiak voltak hivatalosak. A két csapat utoljára két évvel ezelőtt találkozott az V. ligában (a vendégek abban az évben jutottak fel a IV. ligába, ahol aztán a harmadik helyen zártak), s akkor Tornalján 3:1-es hazai siker született, míg Feleden megosztoztak a ponton (3:3) a csapatok. Mintegy 200 néző volt kíváncsi Feleden az idénykezdetre, s akik eljöttek, a felhős, esőre álló időben egész jó mérkőzést láthattak, amelyen többnyire a mérkőzést meglepően indiszponáltan és sok-sok tévedéssel vezető Pásztor játékvezető borzolta a kedélyeket. A változatos első félidő után (mindkét oldalon akadtak helyzetek) a második félidőben a tornaljaiak igazolva a papírformát, lassanként átvették a játék irányítását, s a Juhász R.–Gazda, Pipíška, Nyíri (55. Molnár), Drnaj–Jankóšik (55. Farkas), Miglavic (83. Zsíros), Duczman D., Juhász Cs.–Duczman T., Betík összeállításban pályára lépő vendégek a 75. percben Duczman Dávid góljával megszerezték a vezetést, amely – mint később kiderült –, elég is volt a győzelemhez. A Michálek–Szabó, Bial, Kökény (83. Nagy), Mihályi–Pinter, Jonáš, Múčik, Árvay– Lakatoš, Bodnár összeállításban játszó hazaiak igyekeztek, de az utolsó előtti percben szabadrúgásból sem tudtak egyenlíteni, így a tornaljaiak kerültek a második fordulóba, ahol a nagylócsaiakat (Lovča) fogadják. A második fordulóban kapcsolódnak be a küzdelmekbe a bozitaiak, akik a poprádiakat fogadják, s az ajnácskőiek, akiknek a vendége a háromszécsiek (Liptovské Sliače) csapata lesz.

S ahogy már jeleztük, július 29-én, szombaton útjára indul a labda a III. ligában, 17.30 órától a losonciak a vágtapolcaiakat fogadják, a rimaszombatiak pedig Csacára utaznak. Másnap, vasárnap a fülekiek első mérkőzése az Újbánya (Nová Baňa) csapatával valósul meg.