Nagy örömünkre szolgál, hogy a somorjai kajak-kenusok immár hagyományosan jól szerepelnek a világ- és Európa-bajnokságokon.

Nem volt ez másképpen idén Győrben sem, s bár a fiatalok olimpiai fesztiválján „csak” egy somorjai indult ebben a sportágban, meg is szerezte az első érmet a csallóközi városnak, hiszen a somorjai kajakos az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) a szlovák K4-es tagjaként ezüstérmes lett 500 méteren.

Karolina öt számban is indul (K1 200 m, K2 200 m, K2 500 m, K4 mix 200 m, K4 mix 500 m) a győri megmérettetésen. A verseny előtt elmondta, hogy eddigi pályafutásának ez a legjelentősebb eseménye, azt követően pedig boldogan nyilatkozott:

“Nézem az érmemet, de még nem tudom elhinni, hogy ez tényleg megtörtént… Nagyon boldog vagyok, ez az ezüst életem eddigi legnagyobb sikere, melyért köszönettel tartozom az edzőimnek és a szüleimnek. A K1 500 méteren végül hetedik lettem, de ezzel is elégedett vagyok“ – mondta a fiatal sportoló, aki szerdán négyszer versenyzett. A lányok ma főleg pihenni fognak, pénteken pedig jöhet a 200 méteres versenyszám.

Somorjáról kajak-kenuban még Edo Strýček (edzője Sándor Árpád) indult négy számban (C1 200 m, C1 500 m, C2 mix 200 m, C2 mix 500 m).

Edo Valová Lúciával a mix C2 500 méteren bejutott a döntőbe, ahol balszerencsés versenyzés után végül negyedikek lettek.

Izgatottan várjuk a további felvidéki sikereket.