A Rimaszombat – Námesztó meccsen (Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ma)

A hétvégén folytatódtak a bajnoki küzdelmek a közép-szlovákiai bajnokságokban, sőt a III. ligában ma is rendeznek fordulót. Jól szerepeltek a III. ligás csapataink, hiszen a fülekiek és a rimaszombatiak odahaza, míg a losonciak idegenben győztek. A IV. ligában döntetlenül végződött a tornaljaiak ipolynyéki meccse, ugyanúgy megosztoztak a pontokon Ragyolcon is, ahol az ajnácskőiek vendégeskedtek. Megszerezte első győzelmét az NB 3-as salgótarjáni STC is.

Nógrádi rangadó várta a mintegy 800 nézőt Füleken, ahol a kálnóiak (Kalinovo) vendégeskedtek. A hazaiak – Hudec–Drozd, Zsivics, Mazur, Rubint (54. Ibos)–Kasza (87. Dedinský), Bari (83. Fajd), Ogaraku, Urbancsok–Borowski, Juhász – ahogy az előző mérkőzéseiken is, elképzelés nélkül léptek pályára, s az első félidőben alig akadt helyzetük. Igaz, a vendégeknek sem. Végül mégiscsak sikerült a hazaiaknak vezetést szerezniük, s bár a jogosan megítélt büntető még kimaradt, a kipattanót Rubint már belőtte. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, mindössze a játékvezető vétette észre magát nem egyszer furcsa ítéleteivel, majd jött az újabb füleki büntető, amit Ogaraku értékesített. A kálnóiak nem adták fel, s az utolsó öt percben több minden történt mint 85 perc alatt, a vendégek két gólt is lőttek, igaz, a bíró csak az egyiket adta meg, így a fülekiek legalább a három pontnak örülhettek. Ha így folytatják, nem sok esélyük marad a bennmaradásra Piszár József legényeinek.

A Fülek – Kálnó meccsen (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma)

Ugyancsak változatos mérkőzést vívtak a losonciak – Tojagics–Cvetkovics, Cseri, Kovanics, Vilhan–Hirjak, Savics, Püšpöky (63. Hodási), Kováč (88. Tannhauser)–Visics, Kelemen (89. Lamocký) – Turócszentmártonban (Martin), ahol Kelemen góljával megszerezték a vezetést, amit a hazaiak a losonci Cseri öngóljával egyenlítettek ki. A második félidő derekán már a hazaiak vezettek, de aztán Visics megoldotta a losonciak gondjait, előbb egyenlített, majd a végjátékban a három pontot is bebiztosította Vízkeleti János csapatának.

A rimaszombatiak – Prošovský–Zvara, Botos, Morháč, Ľupták (82. Mészáros)–Uličný (66. Miklovics), Kalmár, Vujosevics, Petrán–Wurczell (46. Jass), Lovyniuk – 230 néző előtt fogadták a námesztóiakat (Námestovo), és ismét bizonyították, a liga egyik favoritjának számítanak, s Ľupták két, valamint Vujosevics és Jass góljaival 4:1 arányban legyőzték a szerény képességű északi alakulatot.

A III. ligában ma rendezik a 6. forduló mérkőzéseit, a losonciak Zsarnócára (Žarnovica) utaznak, míg a rimaszombatiak 16.30 órától a vágtapolcaiakat (Teplička nad Váhom) fogadják. A fülekiek liptóújváriak (Liptovský Hrádok) elleni mérkőzését csak szeptember 20-án bonyolítják le.

A hétvégi fordulóban szeptember másodikán, szombaton 15.30 órától a losonciak a karásznóiakat fogadják, vasárnap 10.30 órától a fülekiek az éllovas besztercebányai Dukla otthonában mérkőznek, míg a rimaszombatiak 15.30 órától Liptóselmecen lépnek pályára.

***

A IV. ligában a régió csapatainak összecsapásán a tornaljaiak – Völgyi–Gazda, Molnár, Drnaj, Pipíška–Farkas (77. Nyíri), Betík, Duczman D., Juhász Cs.–Duczman T. (84. Zsíros), Miglavic (61. Jankósik) – Ipolynyékre – Geregai–Libics (66. Antal), Zachar, Pančík, Zoller (72. Skabella)–Rácz (82. Nagy), Kiss, Szilágyi (69. Brezovský), Pobori–Ondrík, Smiknya – látogattak, akik igen rosszul kezdték az évet. Libics révén a félidő közepén a hazaiak jutottak vezetéshez, de öt percen belül a vendégek Miglavic révén egyenlítettek. A második félidőben aztán fordult a kocka, Farkas Géza ugyanis a vendégeknek szerzett vezetést, de a hajrában a csereként beállt Skabellának sikerült az egyenlítés.
Mivel a listavezető újonc tiszolciak ezúttal is győztek, mégpedig a herencsvölgyiek (Hrinová) otthonában, továbbra is pontveszteség nélkül vezetik a tabellát.

Vasárnap az ipolynyékiek a Medzibrod otthonába látogatnak, míg a tornaljaiak a rakolciakat (Rakytovce) fogadják.

***

Az V. ligában a végső győzelemre is esélyes ajnácskőiek – Varga–Telek, Trizna, Bálint, Ruszó (74. Iványi)–Šťavina, Nagy, Molnár, Kovács–Illés, Konček (57. Básti) – Ragyolcra – Rácz–Tóth, Žilík, Radics, Spodniak–Patai (69. Belák), Balázs, Bari, Bodor–Jackuliak (82. Perencsei), Gubala (59. Nagy, 85. Fajd) – látogattak, ahol a hazaiak ezúttal is Bari jóvoltából szerezték meg a vezetést, amit pár perc múlva Kovács ki is egyenlített. Mintha mindkét csapat megelégedett volna az eredménnyel, több érdemleges nem nagyon történt a mérkőzésen.
A felediek – Balajthy–Nagy (79. Szabó I.), Szabó T., Bial, Mihályi–Pinter (65. Czene), Kókai, Jonáš, Šťavina–Lipták, Bodnár – az alsósztregovaiakat fogadták, s esélyeshez méltóan Mihályi két, Jonáš és Lipták góljaival sima 4:0 arányú győzelmet arattak.
Rangadót játszottak 300 néző társaságában Csábon – Bojtos–Balga A., Zaťko (46. Vido), Balga P., Koncz–Mudroň, Jakab, Kotian (62. Kovács), Balga T. (76. Balga M.)–Péter, Pasternák – is, ahová az óváriak – Národa–Régi, Koči, Ľ. Matikovský (Dexter), Miškei – F. Matikovský, Slobodník, Golian, Fehér (75. Gemer)–Máč, Dobra (42. Gibala) – látogattak.
A hazaiak Kotian góljával már a 3. perctől vezettek, s előnyüket meg is tartották egészen a 68. percig, amikor Máč egyenlített, sőt két perccel később Golian góljával már a vendégek vezettek. A hazaiak elkeseredetten küzdöttek az egyenlítésért, s fáradozásukat kilenc perc múlva siker koronázta, s végül a csereként pályára lépő Kovács Attila kiegyenlített.

Az ötödik fordulóban, szeptember harmadikán, vasárnap 15.30 órától az ajnácskőiek a csábiakat, míg az óváriak a losonctamásiakat fogadják, a felediek Bozitára, a ragyolciak a listavezető Málnapatakra (Málinec) utaznak.

***

Rosszul kezdte az évet az NB3-as salgótarjáni STC csapata – Lékai–Gubacsi, Híves, Gál, Sulcz–Lupták (59. Kovács L.), Spitzmüller, Bogáti (93. Banjac), Gábor Lukács J. (79. Takács P.)–Oláh L., Pataki – is, amely az első két fordulóban mindössze egy pontot szerzett, s a harmadik fordulóban 500 néző előtt a jászberényieket fogadta, s a második félidőben mutatott játékának, valamint Gábor Lukács József és Híves Balázs góljainak köszönhetően 2:0 arányú győzelmet aratott.

A salgótarjániak legközelebb a Diósgyőr tartalékjaihoz látogatnak, a mérkőzésre szombaton 17.30-kor kerül sor.