A Rimaszombati és Turócmártoni mérkőzés mozzanata (Fotó: gecse)

Másodszor léptek pályára a III. liga csapatai, s elkezdődtek a IV. és V. liga küzdelmei is Közép-Szlovákiában. A rimaszombatiak parázs összecsapáson 1:3-as félidő után szereztek pontot odahaza, a fülekiek ismét kikaptak, így pont nélkül szerénykednek az utolsó előtti helyen. A IV. ligában magabiztos győzelemmel kezdtek a tornaljaiak, míg az V. ligában az ajnácskőieket sem izzasztotta meg a nyustyai gárda. A nógrádi-gömöri rangadót Ragyolcon a felediek nyerték.

295 néző volt kíváncsi Rimaszombatban a III. liga hazai nyitányára, s Bari Jenő nem változtatott a csacai összetételen – Prošovský–Zvara, Botos (90. Balog), Morháč, Uličný (90. Miklovič)–Kalmár, Vujosevics, Mészáros (33. Jass), Petrán–Wurczell, Lovyniuk.  A 17. percben tizenegyesből Vujosevics a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, de Vajagics három perccel később szintén tizenegyesből egyenlített. A futballisták helyett a mérkőzés játékvezetője, Kolofík vette át a főszerepet, aki talán túl szigorúan négy tizenegyest is ítélt a mérkőzésen, míg az 55. percben a két tizenegyest is értékesítő Vujosevicst kiállította. Közben Vajagics is értékesített még egy tizenegyest, s mivel a vendégek részéről az első félidőben  Kračmer is betalált, az öltözőbe 3:1-es vendégvezetéssel tértek a csapatok. Vujosevics gólja az 51. percben ismét nyílttá tette a mérkőzést, s a 80. percben Morháč szabadrúgásgóljával sikerült emberhátrányban is az egyenlítés.

A fülekiek Námesztón a Kostics–Drozd (61. Baláž), Zsivics (90. Dedinský), Borowski, Rubint (74. Ibos)–Kasza, Bari (83. Kovalančík), Ogaraku, Urbancsok–Juhász, Fajd (54. Gáspár) összeállításban csak az első félidőt bírták erővel, a második játékrészben a hazaiak három gólt is vágtak Piszár József legénységének, amely ha nem lesz képes fordulatra, nehezen kerüli el a kiesést. Kálnón 800 néző volt kíváncsi a nógrádi rangadóra, amelyen a hazaiak Koták góljával már a 8. percben vezetéshez jutottak, s mint kiderült, találata három pontot ér a hazaiaknak.

A rimaszombatiak a 2. fordulóban, augusztus 12-én, szombaton 16.30 órai kezdettel az utolsó gyetvaiakat fogadják, a losonciak pedig az éllovas besztercebányaiakat. A fülekiek a Palóc Napok zárásaként 13-án, vasárnap 16.30 órától a liptóselmeciekkel (Liptovská Štiavnica) mérkőznek.

A IV. liga nyitányán a tavaly harmadik helyen végzett tornaljaiak – Völgyi–Gazda, Molnár, Drnaj (87. Halász), Farkas (83. Balog)–Miglavic (56. Jankósik), Betík, Duczman D., Juhász–Duczman T., Zsíros (56. Nyíri) – a nagyrőceieket látták vendégül, s gól nélküli első félidő után Farkas Géza triplájával elintézte a vendégeket, a csereként beállt Nyíri gólja már csak a kegyelemdöfést jelentette a nagyrőceieknek.

Győzelemmel kezdett az ipolynyéki gárda – Geregai–Skabella, Libič (73. Rácz), Zachar, Brezovský–Szilágyi (59. Pobori), Antal, Pančík (86. Súth), Smiknya–Ondrik, Zoller – is, akik Pančík 42. percben lőtt góljával gyűrték le a herencsvölgyieket.

Hétvégén mindkét csapat idegenben folytatja, augusztus 13-án, vasárnap 16.30 órától a tornaljaiak a herencsvölgyiekhez látogatnak, míg az ipolynyékiek a szintén győzelemmel indító poltáriakhoz (a rakolciakat verték 2:0 arányban).

A Rimaszombat – Turócszentmárton meccs egyik pillanata (Fotó: gecse)

Az V. ligában a fehérkútiak (Príbelce) 9:0 arányban kiütötték a gömöri újonc lubényieket (Lubeník), s nem sokan várták azt sem, hogy a tavalyi bronzérmes Santrio Láza csapata egy hetest kapjon a málnapatakiaktól. Két „kvázirangadóval” indult az év, a tavalyi ezüstérmes, s az idén tovább erősödő ajnácskőiek (a fülekiek volt kapitánya, Telek Kornél is az ajnácskőieket erősíti) 5:0 arányban elintézték a nyustyaiakat, Ruszó (2), Trizna, Konček és Illés osztoztak a gólokon. A ragyolciak a feledieket fogadták, s a vendégek csatára, Múčik Zsolt lett a végzetük, aki mindkét félidőben betalált (a másodikban tizenegyesből), s hiába vette be Michálek kapuját a Fülekről Ragyolcra szerződött Bari Fülöp, a három pont Feledre vándorolt. A tavaly még IV. ligás óváriak a tavaly még járási ligában szereplő bozitaiak otthonában kezdték a 2017/18-as évadot, s hiába tettek szert Máč és Golian góljaival 2:0-ás vezetésre, a hazaiak még az első félidőben Felső tizenegyesgóljával szépítettek, majd a második félidőben Vilhan kiegyenlítette az állást.

A csábiak Rimakokaván kezdtek, s Jakab és Kotian találataival az első félidőben két góllal álltak jobban a hazaiaknál, de mint kiderült, ez sem volt elég a három ponthoz, ugyanis Oláh és Sendrei (előbbi tizenegyesből) kiegyenlítették az állást.

A második fordulóban (augusztus 13-án, vasárnap) a felediek az ajnácskőieket fogadják várhatóan rekordszámú néző előtt, az óváriak a fehérkútiakat, a csábiak a lubényieket, míg a rimakokavaiak a ragyolciakat.

De mielőtt sor kerülne a második fordulóra, augusztus 9-én, szerdán kerül sor a Szlovák Kupa második fordulójának mérkőzéseire. A régióból több csapat is érdekelt még a folytatásban, az ajnácskőiek a háromszlécsieket (Liptovské Sliače), a tótgyarmatiak a losonciakat, a tornaljaiak a nagylócsaiakat (Lovča) fogadják, a legnagyobb érdeklődés viszont valószínűleg a II. ligás poprádiak bozitai, illetve a szintén II. ligás liptószentmiklósi alakulat tiszolci vendégjátékát kíséri majd.

S ne feledjük, elindul a csata a magyarországi NB3-as bajnokságban is, a salgótarjáni STC a nyitófordulóban augusztus 12-én, szombaton 17.30 órától a monoriakat fogadja. A két csapat az elmúlt három évben négyszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Monor csapatának kedvez (10:6).