(Fotó. PGY)

Bátorkeszi a hétvégén immár 9. alkalommal adott otthont az EuroPRESS Kupa nemzetközi sakkversenynek, melyet alapiskolás diákok részére rendeztünk. Az esemény az idei évtől emlékverseny, mellyel a tavaly, hosszú betegség után elhunyt Kráľ Klaudia volt egyetemista diáklányunkra emlékezünk.

Klaudia klubunk oszlopos tagja, világbajnokságot megjárt országos bajnokunk, aki tudásával és példás magaviseletével minden ifjú sakkozó példaképe lehet. Az idén Szlovákiából és Magyarországról 39-en neveztek a 7 fordulós rapid versenyre, melyen a gondolkozási idő 2×15 perc.

(Fotó: PGY)

A megnyitón a részvevőket és csapatvezetőket Miholics Zoltán helybéli nyugalmazott tanító üdvözölte, aki 52 évvel ezelőtt elindította a versenyszerű sakkot falunkban. Az eseményen tiszteletét tette Kráľ Katalin egyéni országos sakkbajnok, Klaudia édesanyja, majd a rendezvényt névadónk, az EuroPRESS Kft. igazgatója, Cséplő Zoltán mérnök nyitotta meg. A versenyzők Olláry Péter és Gyurcsis Károly bírók irányításával ültek asztalhoz, hogy 7 fordulón keresztül harcoljanak az érmes helyezésekért. A színvonalas partik befejezése után négy kategóriában hirdettünk győzteseket.

Végeredmények

Alsó tagozatos lányok: 1. Kovařiková Mária, Ógyalla, 2. Stipta Róza Rebeka, Sopron (Magyarország), 3. Fülöp Júlia Paula, Szimultán SE Győr (Magyarország).

Az alsó tagozatos fiúk: 1. Steiner Botond, Szimultán SE Győr (Magyarország), 2. Csémy Dávid, Szentpéter, 3. Paluska Karol, Doprastav Bratislava.

(Fotó: PGY)

Felső tagozatos lányok : 1. Majorits Jázmin, Géniusz SE Tata – Naszály (Magyarország), 2. Bottyán Zsófia, KSC Komárom, 3. Pivoda Réka, KSC Komárom.

Felső tagozatos fiúk : 1. Dibusz Domonkos, Géniusz SE Tata – Naszály (Magyarország), 2. Németh Csaba, Géniusz SE Tata – Naszály (Magyarország), 3. Gyurika Tamás, Lövő SE (Magyarország)

A legjobb hazai versenyző Csaplár Viktor lett, a legfiatalabb résztvevő Jókai Bence volt. Az abszolút győztes –100 %-os teljesítménnyel – Dibusz Domonkos, a Géniusz SE Tata – Naszály versenyzője lett.