Fotó: Juhász Dósa János)

A rossz idő miatt több mérkőzés is elmaradt az elmúlt hétvégén, de több elmaradt mérkőzést is rendeztek. A fülekiek két mérkőzést is abszolváltak – nem sok sikerrel, a tornaljaiak megszakították a tiszolciak eddigi remek szereplését, míg az ajnácskőiek és a felediek hozták a kötelező idegenbeli győzelmet. Negyedszer győztek sorozatban a salgótarjániak, s ezzel felkapaszkodtak a dobogóra.

A III. ligában az elmúlt hétvégén Losoncon 1 600 néző előtt játszották a forduló nógrádi rangadóját, míg a másik rangadó a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt. A fülekiek –KoszticsDrozd (46. Ibos), Zsivics, Mazur, RubinKasza (66. Fajd), Bari, Ogaraku, UrbancsokBorowski, Juhász –losonciTojagicsKovanics, Cseri, Vilhan, Cvetkovics (87. Lamocký)Hirjak, Szavics, Püšpöky, Havrila (74. Kamendy) Kelemen (57. Husaník), Visics (89. Tannhauser)vendégjátékán a kezdőrúgást Pavol Baculík, Losonc alpolgármestere és Agócs Attila, Fülek polgármestere végezte el, de a mérkőzést az első félidő közepén Kelemen Gergő rendezte le, aki kétszer is bevette Kosztics kapuját, s a 82. percben Visics is betalált.

A fülekiekKosztics–Drozd (54. Kasza), Zsivics, Mazur, Ibos (88. Dedinský) Fajd, Bari (46. Rubint), Ogaraku, UrbancsokBorowski, Juhász – pár nappal később a 6. fordulóból pótolt hazai mérkőzésükön javíthattak volna, de a tavalyi bajnok, liptóújváriak ellen az előjelek nem voltak túl biztatóak. Tavaly idegenben 4:0, odahaza 2:1 arányú vereséget szenvedtek tőlük.

A mostani mérkőzés a szeles, hűvös időben viszont jól indult, hiszen Ibos Dominik már a 6. percben bevette a vendégek kapuját. Igaz, a 400 néző előtt lejátszott mérkőzésen a fülekiek ezzel el is lőtték az összes puskaporukat, s csak idő kérdése volt, mikor fordítanak a vendégek a számukra kedvezőtlen eredményen. Erre nem is kellett sokáig várni, a kapu előtt különösen veszélyes liptóújvári csatár, Lukáš Stanislav már a 14. percben bevette Kosztics kapuját, majd a 37. percben tizenegyesből meg is fordította a mérkőzés állását. A hazaiak ugyan igyekeztek, egyszer-kétszer el is jutottak a vendégek kapujáig, de igazából komoly helyzetet képtelenek voltak kialakítani, így a második félidő derekán jött az újabb vendéggól, amikor Dejan Lacsarak vette be a fülekiek kapuját.

Harcoljatok – biztatta a vérmes szurkolótábor a hazai csapatot, s legalább ők magyarul tartották a frontot, a hangosbeszélő ugyanis elfelejtett magyarul megszólalni. Amíg a pályán nagyon nem megy a fülekieknek, s egyre többen rebesgetik belső körökben a mielőbbi edzőcserét, addig jó hír, hogy mintegy 75 ezer euróból felújításra kerül a tornaterem, amelyet a sportolók mellett a gimnazisták is használnak. A város a Szlovák Labdarúgó Szövetségtől 25 ezer eurót kapott egy projekten keresztül, de maga a város is további 50 ezer eurót fektet be, amely összegből megújul a tornaterem padlója, tetőszerkezete, kicserélik az ablakokat, az ajtókat és a villámhárítót is. Amíg Losoncon 1 600 néző szurkolt, addig Kálnón a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt a rimaszombatiak bajnokija. A rossznyelvek szerint a hazaiaknak nem akadt tizenegy, hadra fogható játékosa…

A hétvégén Rimaszombatba a listavezető besztercebányaiak érkeznek, s a mérkőzés már most fontos lehet a feljutás szempontjából is. A rangadó szombaton 15.00 órakor kezdődik. Hazai pályán játszanak a fülekiek is, akik vasárnap 15.00 órakor a krasznóiakat (Krásno nad Kysucou) fogadják, míg a losonciak a veszeleiekhez (Oravské Veselé) utaznak. S ne feledjük, szeptember 27-én, szerdán, 15.30 órától a Szlovák Kupa 4. fordulójában az extraliga éllovasát, a nyitraiakat fogadják.

A bajnokság állása:

A IV. liga rangadóját Tiszolcon játszották, ahol az eddig pontveszteség nélkül a bajnokság élén álló újonc hazaiak –Drak–Gálik, Očenáš, Vengrín, Szczepaniak–Halaj, Dragijský, Masár, Rubint (11. Domík)–Dacho, Antal – a harmadik tornaljaiakat –Völgyi–Gazda, Pipíška, Betík, Duczman D. (48. Miglavic)–Juhász Cs., Molnár, Jankósik, Boháčik (75. Zsíros)–Duczman T., Kováč fogadták, s a mintegy 200 néző vérbeli rangadót látott, amelyen Juhász Csaba és Kováč Marián góljaival kétgólos vezetéshez jutottak.

Bár Halaj a félidő hajrájában ugyan szépített, de Boháčik újabb találatának köszönhetően a vendégek kétgólos vezetéssel mehettek az öltözőbe.  A hajrá viszont a hazaiaké volt, akik Szczepaniak és Masár góljaival legalább az egy pontot megmentették. Az ipolynyékiek mérkőzése viszont Tótpelsőcön elmaradt.

A bajnokság szeptember 24-én, vasárnap a 8. forduló mérkőzéseivel folytatódik, 15.00 órától a tornaljaiak a tótpelsőcieket, míg az ipolynyékiek a sálfalvaiakat (Šalková) fogadják.

A táblázat állása:

Az V. ligában a felediek és az ajnácskőiek a sereghajtókhoz látogattak, s egyiküknek sem okozott gondot a három pont begyűjtése. Az ajnácskőiek –Pelle–Ruszó, Telek, Trizna, Bálint (79. Farkas D.)–Štavina, Nagy, Konček (76. Végh), ifj. Molnár T. (84. Váradi) –id. Molnár T., Básti (52. Farkaš M.) – a 29. percben Bálint Rajmund góljával vették be a komoly létszámgondokkal küszködő alsósztregovaiak kapuját, aztán a második félidőben 24 perc alatt további négy gólt (ifj. Molnár T. 2, Farkaš M., Konček) rámoltak be. A felediek –Balajthy –Szabó T., Bial, Mihályi, Pinter (65. Hruška)– Andráši, Múčik, Kókai (85. Lakatos), Šťavina (90. Szabó I.)–Lipták (86. Nagy N.), Bodnár – a szintén pont nélkül álló, újonc lubényiek otthonába utaztak a kötelező három pontért, s már a 10. percben vezetéshez jutottak Múčik Zsolt góljával. A hazaiak ezt még tíz perc múlva tizenegyesből kiegyenlítették, de ezt követően már csak Mihályi Sándor talált a hálóba (kétszer), így a vendégek begyűjtötték a betervezett három pontot.

A csábiak –Bojtos–Vido (66. Zatyko), Balga A, Koncz, Jakab– Balga T., Péter, Pasternák, Híves J.–Híves N. (88. Balla), Kotian (90. Bakša) – a málnapatakiakhoz utaztak, ahol előbb a hazaiak szereztek vezetést, de Kotian és Híves góljaival a vendégek fordítani tudtak. A hajrá azonban a hazaiaké volt, akik legalább az egyik pontot el tudták csípni. Mindezek ellenére a feljutásra hajtó málnapatakiak (Málinec) otthonában a pontszerzés remek eredménynek számít.

A ragyolciak –Rácz–Tóth, Patai, Spodniak, Bari (66. Máté)–Belák (70. Ferencz), Radics, Balász, Jackuliak–Bujna, Bodor – nógrádi rangadón a bozitaiaknál vendégeskedtek, s bár a hazaiak a 20. perctől tizenegyesből szerzett góllal vezettek, a 80. percben Bodornak sikerült az egyenlítés. Az óváriak –Národa– Régi, Gemer, Ľ. Matikovský, Miškei–Ľ. Koči, Csányi (52. Dobra), Slobodník (90. Buris), Golian–Máč (86. Dexter), F. Matikovský – két mérkőzést is abszolváltak három nap alatt, amelyen a maximális hat pontot begyűjtötték. A nyustyaiak ellen Régi Tamás két góljával gyűrték le a nyustyaiakat, míg a málnapatakiak otthonában Régi Tamás mellett Fehér Tibor volt az ügyeletes gólvágójuk, s mivel a hazaiak még tizenegyest is hibáztak, a vendégek legyőzték a peches málnapatakiakat.

A nyolcadik fordulóban szeptember 24-én, vasárnap 15.00 órától a felediek az óváriakat, az ajnácskőiek a bozitaiakat, a ragyolciak a fehérpatakiakat (Príbelce), míg a csábiak a Santrio Láza csapatát fogadják.

Az NB III Keleti csoportjának hatodik fordulójában a salgótarjáni STC –Czerula–Gubacsi, Gál, Híves, Banjac–Gábor Lukács (90. Sulcz), Kovács, Spitzmüller, Lupták (73. Takács), Oláh–Pataki (66. Bogáti) – Debrecenbe utazott, ahol a mérkőzés hajrájában lőtt két góllal (Híves és Oláh) legyőzte az EAC csapatát, ezzel a rossz kezdés után sorozatbeli negyedik győzelmét aratta Zoran Kuntic legénysége.

A salgótarjániak ezzel a győzelemmel a monoriak és az ESMTK mögé feljöttek a táblázat harmadik helyére, s legközelebb holnap 16.00 órától a jobb gólaránnyal előttük álló ESMTK csapatát fogadják.