fotó: Gecse Attila (Rimaszombat–Veszele)

Még az első helyért is versenyben volt a rimaszombati MŠK csapata a III. liga utolsó őszi fordulója előtt, de hiába volt az ingyenes belépő, az előző fordulókban remeklő rimaszombati csapat nagy meglepetésre kikapott a táblázat alján szerénykedő veszeleiektől (Oravské Veselé), akik így Fülek után Gömör központjából is elvitték a három pontot.

Győztek viszont a losonciak, s így a táblázat éléről várhatják a tavaszt, ahogy a IV. ligában a poltáriak is. Ismét magára talált a salgótarjáni alakulat, amely ezúttal Cigándról hozta el a három pontot.

Ünnepre számítottak a rimaszombati szurkolók, hiszen Bari Jenő védencei remekeltek az előző fordulókban (Vujosevics például maga tíz gólt lőtt a három mérkőzésen), s az árvasági csapat messziről nem tűnt verhetetlennek. Bár mezőnyfölényt dolgozott ki a hazai csapat –  Prošovský–Zvara, Morháč, Ľupták, Kalmár–Fajčík (75. Uličný), Vujosevics, Jass, Petrán–Lovyniuk, Vargic (79. Mészáros) –, a helyzetek kimaradtak, ezúttal Vujosevics se érezte a kaput. Fajčík ugyan bevette Feriančik kapuját, de a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot, a félidő vége felé aztán teljesen váratlanul a vendégek egy szabadrúgás után Šupej szerencsés mozdulatának köszönhetően Prošovský kapujába találtak. A szurkolók a 0:1 ellenére reménykedtek, hogy a napsütéses időben kedvenceik a második félidőben megfordítják az állást, és bár az 57. percben Jass egyenlített, de a vezetés csak nem jött össze, sőt… Egy rossz hazaadás után Škuta a kifutó Prošovskýt is kicselezve másodszor is vezetést szerzett a vendégeknek. Bunda – hangzott el többször is a nézőtéren, s a hazaiak mintha nagyon gyorsan beletörődtek volna az újabb hazai vereségbe, amely immár a harmadik volt hazai pályán (előzőleg a losonciaktól és a besztercebányaiaktól is kikaptak, s a turócszentmártoniak ellen is csak egy pontra futotta).

A losonciak – Bajzík–Cvetkovics, Vilhan, Kovanics, Szavics–Hirjak, Havrila, Visics (86. Lamocký), Kelemen (76. Kniezsevics)–Püšpöky (46. Kováč), Tannhauser (71. Husaník)– már a záróforduló előtt is vezették a tabellát, de mivel a besztercebányaiak Kálnón kikaptak, így a Liptóselmecen (Liptovská Štiavnica) elért győzelmükkel megerősítették vezető helyüket a táblázaton. Püšpöky és Kelemen már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést (0:2), így Andrej Kamendy legénysége négypontos előnnyel várja a tavaszi folytatást.

A reménytelenül utolsó előtti füleki FTC –Kostics–Mazur, Fajd, Rubint, Kasza–Ogaraku (82. Dedinský), Urbancsok, Borowski, Cseri–Gáspár, Ibos (76. Drozd) – a tökutolsó gyetvaiak otthonába látogatott, s az első félidőben Mazur és Rubint góljaival kétgólos vezetéshez jutott. A hazaiak mindent egy lapra feltéve Kalný góljával szépítettek, de egyenlíteniük már nem sikerült, így a  fülekiek hosszas böjt után végre pontokat szereztek, s tavasszal a Losoncról menesztett Vízkeleti János vezetésével próbálják meg kiharcolni a bentmaradást.

A IV. ligában ugyan már egy hete befejeződtek az őszi csatározások, de mivel több mérkőzés akkor a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt, így csak a hétvégén lett végleges az őszi idény. A pihenő nem kedvezett se az ipolynyékieknek, se a tornaljaiaknak, előbbiek a tótpelsőciek (1:2), míg utóbbiak az utolsó nagykürtösiek otthonában (0:1) kaptak ki. Így az ipolynyékiek a 13., míg a tornaljaiak a 9. helyen várják a folytatást, ami mindkét csapat számára nagy csalódást jelent.

Az NB III Keleti-csoportjának 13. fordulójában a középmezőnybe tartozó Cigánd otthonába látogatott a salgótarjáni STC csapata – Lékai–Gubacsi, Kemerle, Gál, Banjac–Kovács L. (89. Pataki), Bogáti (79. Zsivóczky-Pandel), Sulcz, Spitzmüller, Takács P. (62. Gábor Lukács J.) – Oláh László –, s Kovács L. (21.), Oláh László (61.), Spitzmüller (75.) góljaival immár harmadik mérkőzésen sorozatban gyűjtötte be a három pontot, és 28 pontjával feljött a táblázat második helyére a 31 pontos monoriak mögé.
A salgótarjániak november 11-én, szombaton 13.30 órai kezdettel a putnokiakat fogadják.