(Fotó: Hajabács Andrea)

Az Erasmus+ programból nyert pénzügyi támogatásnak köszönhetően a komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola intenzíven kezdett el foglalkozni az oktatás, ezen belül a szakoktatás modernizációjával.

„A jelenlegi helyzet részletes elemzése, az iskolánk diákjainak igényeit, elképzeléseit valamint a komáromi régió vállalkozóinak szükségleteit is figyelembe véve merült fel bennünk egyfajta közös nemzetközi virtuális tanulási portál ötlete. A vállalkozói, digitális és nyelvi készségek fejlesztésére irányuló, modulokból álló projekthez egy romániai és egy olaszországi szakközépiskola is kapcsolódott. Bevezettünk egy nagyon sikeres újdonságot: közös virtuális szakoktatást a kereskedelmi akadémia, valamint a kereskedelmi és információs szolgáltatások – nemzetközi kereskedelmi kapcsolatok szakok keretén belül” – tájékoztatta a Felvidék.ma-t Mészáros Katalin, a projekt koordinátora.

Kifejtette, a diákok háromtagú nemzetközi csapatokban közösen oldották meg a feladatokat, egymást segítve kölcsönösen tanultak, kihasználva a virtuális tér nyújtotta lehetőségeket. A több részből álló virtuális turisztikai információs útmutató létrehozása közben a diákok rengeteg új tapasztalattal gazdagodtak, a készségek fejlesztése mellett megélhették a sikert, gyarapíthatták angol szókincsünket.

„A pedagógusok a moderátor, mentor szerepét töltötték be, akik a diákokat kísérték, biztosítva nekik az ösztönző környezetet. Olyan munkafeltételeket sikerült kialakítanunk, hogy egyszercsak a diákok nem siettek el az iskolából, és a csengetés mintha nem is létezett volna. A 20 órásra tervezett virtuális oktatás spontán majdnem 40 órára bővült, és a résztvevők alig várták a valós, szemtől–szembeni találkozást, melyre Komáromban került sor” – mondta Mészáros Katalin.

Mint megtudtuk, a romániai és olaszországi szakközépiskolákkal való együttműködés során nagyon sok új ötlet született, amelyeket be kívánnak építeni jövőbeli közös terveikbe.

„Folytatni szeretnénk a gazdaságtan közös virtuális oktatását a CLIL módszer alkalmazásával, mely már természetes résszé vált iskolánk szakoktatásában. Ugyanakkor közös virtuális portál kialakítását készítjük elő a középiskolai diákok vállalkozási oktatásának támogatására” – tette hozzá Mészáros Katalin.