Fotó: Gecse Attila (a képek a Rimaszombat – Fülek mérkőzésen készültek)

Két fordulóval folytatódott a III. liga, amely nem sok jót hozott a fülekieknek, ugyanis két sorozatuk is megszakadt. Tizenkét győztes mérkőzésük után előbb ez a sorozat szakadt meg Rimaszombatban, ezt követően Turócszentmártonban a veretlenségüket is elveszítették. De az első hely még mindig megvan, továbbra is két pontos előnnyel állnak az élen a rimaszombatiak és a zsarnócaiak előtt. A IV. ligában végre elmozdult a holtpontról a tótgyarmati csapat, és értékes pontot szereztek a tornaljaiak is. Az V. ligában a ragyolciak és az óváriak is kiütéssel győztek, s így visszavették az első két helyet a málnapatakiaktól, akik háromgólos vereséget szenvedtek Ajnácskőn.

Augusztus 29-én a 14. forduló mérkőzéseit rendezték meg a III. ligában, amelynek rangadóját Rimaszombatban (Tatár–Szekulics, Lupták, Szpaszojevics, Fajčík, Václavik /46. Kuridze/, Kalmár, Kocsijasevics, Kováč /74. Jass/, Jankovics, Vasilko) játszották, ahol a listavezető fülekiek (Tojagics–Cvetkovics, Telek, Rubint /79. Kurunci/, Kniezsevics /35. Ibos/, Hrnčiar /71. Genský/, Urbancsok, Knyiezsevics /74. Lazsík/, Kovanics, Strnisa, Kelemen) vendégeskedtek. Régen látott a rimaszombati stadion 650 nézőt, akik viszont alaposan csalódhattak, hiszen a mérkőzés jórészt helyzetek nélkül, a két tizenhatos között telt el, így nem is csoda, hogy gól nem esett.

A fülekieknek (Tojagics–Cvetkovics, Telek /82. Kurunci/, Szavics /46. Ibos/, Rubint /87. Genský/, Fajd /84. Farkas/, Urbancsok, Knyiezsevics, Kovanics, Strnisa, Kelemen) ezzel megszakadt a 12 mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatuk, sőt a hétvégi 5. fordulóban a veretlenségüket is elveszítették, hiszen hiába vezettek Kelemen góljával Turócszentmártonban, végül 3:1 arányú vereséget szenvedtek. Sőt, még Kovanicsot is elveszítették, akit kiállított a játékvezető.

A rimaszombatiak (Tatár–Szekulics, Lupták, Szpaszojevics, Fajčík /78. Kuridze/, Jass /86. Kováč/, Václavik, Kalmár, Kocsijasevics, Jankovics, Vasilko) vasárnap délelőtt a zólyombrézói (Podbrezová) fakó otthonában folytatták a pontvadászatot, mégpedig sikerrel, ugyanis Václavík góljával elhozták a három pontot.

A losonciaknak (Grujicsics–Vilhan, Jankovics, Pipíška, Sarvaš, Visics, Majkút /67. Rác/, Trajkovszki, Tannhauser /69. Mészáros/, Berky /90. Beľa/, Mazur /90. Hajduk/) viszont nem hozott sok sikert a kettős forduló, pedig nem kellett elutazniuk Nógrádból sem.

Előbb Poltáron 500 néző előtt kaptak ki lapzáporos (Krajčí játékvezető 10 sárga és két piros lapott is kiosztott) mérkőzésen 2:1 arányban, de Kálnón is csak egy pontot (1:1) szereztek Tóth Csaba védencei (Grujicsics–Vilhan, Jankovics, Pipíška, Visics, Majkút, Tannhauser, Berky /88. Mészáros/, Mazur /, Rác, Beľa). A fülekiek vereségük ellenére 16 ponttal a tabella élén állnak a 14-14 pontos rimaszombatiak és zólyomiak előtt.

A 6. fordulóban szeptember 8-án szombaton a rimaszombatiak a rózsahegyi fakót, míg másnap a fülekiek a zsarnócaiakat (Žarnovica) fogadják,  a losonciak pedig ismét idegenben, ezúttal a námesztóiak (Námestovo) otthonában próbálnak szerencsét.

A IV. ligában az évet szánalmasan kezdő tótgyarmatiak a tavaly még IV. ligás újbányaiakat fogadták, s bár a vendégek szereztek vezetést, sőt még 3:2 arányban is vezettek, a második félidőben teljesen szétestek, és a hazaiak meg sem álltak nyolc gólig, amelyből Krajč és Nilaš kettőt-kettőt, míg Berec, Zachar és Horváth egyet-egyet vállalt, sőt Vlčko még egy öngóllal is besegített. Nagyon értékes pontot szereztek a tornaljaiak a tavalyi bajnok mezőköziek (Medzibrod) otthonában.

A tornaljaiak hét ponttal a nyolcadik, míg a tótgyarmatiak négy ponttal a 11. helyen várják a folytatást, amelyre szeptember 9-én, vasárnap kerül sor. Sőt, a tótgyarmatiak már szombaton lejátsszák a 6. forduló mérkőzését az újonc fehérkútiak (Príbelce) ellen, míg a tornaljaiak vasárnap 15.30 órától a tótpelsőcieket (Pliešovce) fogadják.

Gólzáporos mérkőzéseket hozott az V. liga 5. fordulója, a ragyolciak, az óváriak és az ajnácskőiek is kiütéses győzelmet arattak, de hét gól esett Szinóbányán is, ahol a nagyrőceiek győztek 4:3 arányban. Továbbra sem szereztek pontot az újonc osgyániak, akik a nagykürtösieket fogadták, s ugyan Juhász Zoltán góljával még kiegyenlítették a nagykürtösiek előnyét, de mégis a vendégek vitték el a három pontot.

Az ipolynyékiek Szklabonyára látogattak, s Lauko (öngól), Jaďuď és Nemčok góljaival simán elvitték a három pontot. Az előző fordulóban mind a ragyolciak, mind az óváriak elveszítették a veretlenségüket, s ezzel a tabella első két helyét, most azonban kiütéses győzelemmel visszaszerezték azt. A ragyolciak a nyustyaiakat fogadták, s Rapi már a 4. percben megadta a találkozó alaphangját, amelyre a vendégek két percen belül válaszoltak. Ezt követően azonban már csak Dominik hálója zördült meg, és Horváth Gábor két, Bari Jenő, Radics Béla és Vetrák öngóljával meg sem álltak hatig.

Az óváriak regionális rangadón a csábiakat fogadták, s Máč góljával szereztek vezetést, amelyet a második félidő elején Péter tizenegyesből még egalizált. Ezt követően már csak a hazaiak jutottak gólokig, s Rácz 2, Golian és a brazil idegenlégiós, Da Silva góljaival 5:1 arányban alaposan helybenhagyták a csábiakat. A forduló előtt listavezető málnapatakiak (Málinec) Ajnácskőre utaztak, ahol  a 200 néző magabiztos hazai győzelmet láthatott. A vezetést a vendégek szerezték meg, amit még az első félidőben kiegyenlített Ruszó.

A második félidőben Kovács kétszer, míg Múčik egy alkalommal vette be Ursíny kapuját, ezzel a vendégek búcsút vehettek a veretlenségüktől és az első helytől is. A felediek 200 néző előtt fogadták a terbelédi Santrio Láza csapatát, s a vendégek igazolták jó hírnevüket,  Lapin góljával ugyanis már a 10. percben vezetést szereztek, sőt Balaško a 26. percben meg is duplázta az előnyüket. A kegyelemdöfést az 52. percben szintén Balaško vitte be a hazaiaknak (0:3), s ezzel a terbelédiek 12 ponttal felzárkóztak a szintén 12 ponttal álló ragyolciakhoz és óváriakhoz.

A felediek augusztus 29-én pótolták az első fordulóból elmaradt nagykürtösiek elleni hazai mérkőzésüket, ahol az első félidő hajrájában a nagykürtösi Hudec öt percen belül mindkét kapuba betalált. A második félidő elején Bodnár a hazaiaknak ismét megszerezte a vezetést, majd a 82. percben Uličný növelte a hazaiak előnyét. A 86. percben ugyan a vendégek szépítettek, de egyenlíteniük már nem sikerült. A felediek hat ponttal a nyolcadik helyen állnak, előttük az ipolynyékiek 10 ponttal a negyedikek, míg az ajnácskőiek 9 ponttal a hatodik helyen tanyáznak. A csábiak négy ponttal a 12. helyen szerénykednek, az egyedüli csapatként pontot sem szerző újonc osgyániak pedig az utolsó, 14. helyről várják a folytatást.

A 6. fordulóban vasárnap 15.30 órától a csábiak a nagykürtösieket, a málnapatakiak az osgyániakat, a nyustyaiak az ajnácskőieket, a nagyrőceiek a ragyolciakat, az óváriak a szklabonyaiakat, míg az ipolynyékiek a feledieket fogadják.