(Fotó: Szalai Erika/Felvidék.ma)

A Pátria rádióban a 7.05-kor kezdődő műsor fő témái Dániel és három társa a babilóniai király szolgálatába kerül, negyvenkét év elteltével ismét lelkészbeiktatás volt Búcson, a gyermektáborok, mint a jó felkészülési lehetőség.

Sadrak, Mésak, Abédnegó és Baltazár. Négy izráeli, nemesi származású ifjú, akik mellesleg szép arcúak, de telve vannak bölcsességgel és értenek a tudományhoz is. Azonban elutasítják a király, Nebukadneccar ételét, mert nem akarnak a többiekhez hasonlóvá válni. A történet üzenetéről Beňadik Adrián abarai lelkipásztor szól a hallgatóknak.

Kettős ünnepségre került sor a közelmúltban, májusban Búcson. Az egyházközség megüresedett lelkészi állásába beiktatták Nagy Zsolt megválasztott lelkipásztort. Az elődjének, az elmúlt év végén nyugalomba vonult Molnár László lelkipásztornak megköszönték a szolgálatát, aki negyvenkét évig állt az egyházközség élén. Az eseményről összeállításban számolunk be.

Gáspár Dániel végigjárta a gyermek- és ifjúsági táborokat. Teológushallgatóként negyedik éve segíti a borzovai tinitábort, ahol először mindenes volt, most pedig már aktívan kiveszi a részét a szervezésből. Szolgálatáról beszélgetünk, illetve elmondjuk azt is, hogy a szervezők már várják a jelentkezőket a borzovai táborba.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya
Ismétlés másnap, hétfőn 13.05 órakor.