(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma, archív)

A csütörtöki Európa-ligából való kiesés után a bajnokság harmadik fordulójában, Mijaván lépett pályára a DAC a Szered vendégeként. A hazai csapat háromszor talált be Jedlička kapujába, míg a csallóköziek csak egyszer voltak eredményesek (Szered – DAC 3:1).

Három nappal az Atromitosz elleni mérkőzés után újabb kihívás várt a sárga-kékek csapatára. Hyballa edző szerint csapata az eddigi leggyengébb 90 percet nyújtotta a pályán. Nem volt elégedett a teljesítménnyel. Jedlička hibája után büntetőhöz jutottak a szerediek, amit gólra tudtak váltani. Szöglet után Hučko fejelt a vendégek kapujába és pár perccel később a dunaszerdahelyi védelem asszisztálásával Špehar növelte a hazaiak előnyét 3:0-ra.

A szépítő gólt Kalmár tizenegyesből szerezte.

A DAC csapatkapitánya három mérkőzésen négyszer talált be, ezzel vezeti a bajnokság góllövőlistáját.

Az edzői értékelések során Hyballa kiemelte, az eredményt el kell fogadni, viszont két-három gólt kapni mérkőzésekként nagy luxus. Dolgozni kell és a csapat védekezésével kell kezdeni a munkát. Előre kell tekinteni és fel kell készülni a bajnokság következő mérkőzésére, amit szombaton szintén idegenben, a Trencsén ellen fog játszani a DAC.

A felállás:
FC DAC 1904: Jedlička – Koštrna, Oravec, Kružliak, Davis (51. Blackman) – Vida Máté – Ronan (74. Švec), Kalmár – Vida Kristopher, Taiwo (59. Čmelík), Divković.
ŠKF Szered: Iliev – Sus, DjibyBa, Michalík, Hučko – Lukáčik, Ventúra, Cleber (63. Jureškin), Matheus (30. Pankaričan), Iván – Špehar (88. Adekuoroye).