A magyar csapat (Fotó: Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto)

Magabiztos magyar győzelem a női mezőny 4. csoportkörében. A magyar lányok 3 gólos gólkülönbséggel 13-10 arányban múlták felül Görögország válogatottját. Magyarország ezzel a győzelemmel, 1 mérkőzéssel a csoportkörök vége előtt, biztos csoportgyőztes. Nagy valószínűséggel a legjobb 8-ba jutásért a magyar csapat ellenfele Franciaország lesz.

Az első játékrész Vályi Vanda jóvoltából magyar kezdéssel indult, azonban az első gólra két percet kellett várni. Garda Krisztina egy távoli lövésből eredményes. Gangl Edina parádés védése után, Keszthelyi Rita kiállításával, emberhátrányba kerül a hazai csapat. Az emberelőny utolsó másodpercében a görög csapat a nagymihályi Máté Zsuzsanna sikertelen próbálkozása után, Xenak Eleni megszerzi a vezetést. A hazai egyenlítésre, valamint Garda Krisztina második góljára 20 másodpercet kellett várni. Egy messziről elengedett görög próbálkozás hárítása után, a görög centerhez pattan a labda, aki javára a játékvezető egy 5 méteres bűntetőt ítél meg. Plevritou Eleftheria a saját maga által kiharcolt bűntetőt értékesíti. A játékrész utolsó két percében egy gyors gólváltást követően, az utolsó másodpercben Leimeter Dóra egyenlít. Az állás 4-4.

(Fotó: Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto)

A második negyed elején újfent Vályi hozza el a labdát, ennek ellenére Görögország szerzi meg a vezetést. A gyors egyenlítést és egy kimaradt görög helyzetet követően, hazai emberelőny után időt kér Bíró Attila. Hasznosnak bizonyult a vezetőedző taktikája, hiszen Illés Anna megszerzi a vezetést. Sajnos, a következő görög roham alkalmával, Xenaaki Eleni egy gyönyörű csavarból, újra egyenlít. A magyar center Parks Rebecca gyors duplájával, az első kétgólos előny a hazai csapatnál. Most sem lehet panasz a hangulatra. A szép számban megjelent nézőközönség soraiban újfent helyet foglalnak a Carpathian Brigade tagjai. Az első félidő végén az állás 8-6.

A második félidő első ráúszásánál, újra Vályi bizonyult gyorsabbnak. Hosszú perceken át nem bírtak egymással az ellenfelek. Külön kiemelendő Gangl Edina kapuban nyújtott teljesítménye. A játékrész első gólja egy büntetőből születik. Garda Krisztina magabiztosan értékesíti harmadik találatát, amellyel már 3 gólos a hazai előny. A negyed utolsó találatát a magyar sprinter Vályi Vanda jegyzi. Az állás 10-6.

Vályi Vandát az utolsó játékrészben sem tudták leúszni. Az első támadást követően Parkes Rebecca bődületes csavargóljával már öt van közte. Az ötgólos vezetésnél a hazai lányok látványosan kiengedtek, aminek természetesen meglett a böjtje. Két perc alatt, 3 találattal felzárkózik a görög csapat. Az újabb 3 gólos előnyt Garda Krisztina állítja be negyedik találatával. Már csak három perc van hátra, az állás ekkor 12-9. Újfent szépít a görög csapat, egy magyar emberhátrányból. Gyöngyössy Anikó szerzi meg a harmadik személyi hibáját, így idő előtt véget ér számára a mérkőzés. A másik oldalon Plevritou Margarita hasonlóképpen hagyja el a medencét. A 20 másodperces görög emberhátrányt, Leimeter Dóra használja ki és beállítja a mérkőzés végeredményét. Magyarország-Görögország 13-10

A szlovák lányok 27 év után megszerezték az első győzelmüket kontinensviadalon. A Szerbia felett aratott győzelemmel feljöttek az A csoport 4. helyére, ami továbbjutást érő helyezés. A szlovák női vízilabda-válogatottnak vasárnap le kell győznie Horvátországot ahhoz, hogy végérvényesen megszerezze a csoport negyedik pozícióját.

A szlovák válogatott (Fotó: Pasquale Mesiano / Deepbluemedia / Insidefoto)

Ma a férfiak utolsó csoportköre következik. A magyar férfi vízilabda-válogatott Málta ellen száll harcba a csoportelsőségért. Borítékolható a biztos magyar győzelem a sereghajtó máltaiak ellen, viszont korántsem lényegtelen, hogy milyen arányú győzelmet arat a hazai csapat, hiszen jelenleg Spanyolország jobb gólaránnyal a csoportelső. A mérkőzést 19 órától élőben közvetíti az M4 sport.

A magyar hölgyek vasárnap csobbannak újra a medencébe. Ellenfelük az utolsó csoportkörben az A csoport utolsó helyezettje Szerbia lesz.

Magyarország – Görögország 13 – 10 (4-4, 4-2, 2-0, 3-4)
Vezette: Margeta (szlovén), Zwart (holland)

Magyarország: Gangl – Máté, Gurisatti 1, Vályi 1, Parkes 3, Keszthelyi, Garda 4.
Csere: Szilágyi, Illés 2, Leimeter 2, Gyöngyössy, Rybanska.
Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Görögország: Diamantopoulou – Tsoukala 1, Eleftherriadou, Avramidou 1, Kotsia 2, E. Plevritou 1, Xenaki 2.
Csere: Dimanatopoulou, M. Plevritou 2, Myriokefalitaki, Benekou, Ninou 1.
Szövetségi kapitány: Georgias Morfesis