Fotó: dac1904.sk

Magabiztos játékkal a csallóköziek nyerték a megyei rangadót Nagyszombatban és ezzel már a szerdai kupavisszavágó előtt bebiztosították helyüket az Európa Ligában.

Szerda után vasárnap újra pályára léptek a sárga-kékek, most a Fortuna Liga rájátszásának második fordulójában a megyei rangadó volt soron. Bernd Storck sajnos ezen a mérkőzésen nem számíthatott Simičre és Beskorovainyira sem.

A mérkőzés elején a hazaiak próbálták Jedlička hálóját bevenni, de az ötvenedik ligamérkőzését játszó hálóőr biztosan védte kapuját Yao, majd Sobczyk próbálkozásaitól.

A vehemens kezdés után a játék a mezőnybe helyeződött át. A tizennyolcadik percben

Davis indítása után Divković lövése szállt a kapu mellé. A 24. percben Ramireznek sikerült Rusov kapust kicseleznie, de lövését a hazai védők a gólvonalról vágták ki. Ramirez helyzete után megint a piros-feketék veszélyeztették Jedlička kapuját, de a DAC kapusa ezúttal is a helyén volt. Válaszként a 35. percben Divković bal oldalról megeresztett lövésével nyújtóztatta meg a hazaiak hálóőrét.

Az első játékrész vége felé a DAC már érezhetően a hazaiak fölé kerekedett játékban.

A sárga-kékek játékkedve nem lankadt a második félidőre sem, szinte azonnal a második játékrész megkezdése után megszerezhette volna a vezetést a DAC, de Balić Blackman indítását a kapu fölé lőtte. Az 51. percben Jedlička mögé került Yusuf labdája, de les miatt a nagyszombati gól érvénytelen lett. A nagy kedvvel játszó Divković a 62. percben újra próbára tette Rusov kapust.

Az első gólra a 66. percig kellett várni, amikor is Kalmár passza után Ramirez talált be két védő és a kapus mellett a hálóba (Nagyszombat-DAC 0:1). a 74. percben Divković szép játéka és passza után a Balić az ötös vonaláról gurította a labdát Rusov kapujába (Nagyszombat–DAC 0:2).

A 84. percben még Kalmár próbálkozott meg Rusov kapujának bevételével, de a hazaiak kapusa résen volt és hárította a DAC csapatkapitányának lövését, így a lefújásig az eredmény már nem változott.

Bernd Storck szerint csapata a teljesítménye fokozatosan javult, a második félidőben már olyan játékot nyújtottak játékosai, amilyent elvár tőlük. Megjegyezte:

„Nagyon örülünk a győzelemnek. Gratulálok a fiúknak a három ponthoz, de egy másik dolgot is meg kell említenünk: sikerült bebiztosítani az Európa-ligában való indulás jogát. Ez volt számunkra a mai meccs legfőbb célja, és örülök, hogy a szerdai kupameccs előtt már lezártuk ezt a kérdést”.

Ugyancsak fontosnak tartotta a német szakember, hogy csapata regenerálódni tudjon a Rózsahegy elleni kupavisszavágó előtt.

DAC: Jedlička – Blackman, Bednár, Kružliak, Davis – Schäfer (46. Fábry), Vida, Kalmár (K), Balić – Ramirez (89. Njie), Divković (76. Sharani)

Nagyszombat: Rusov (K) – Turňa, Anthony, Moenza – Tzandaris – Cabral (56. Vukojevic), Gamboš (81. Burian), Tešija, Yao (71. Sekera) – Yusuf, Sobczyk