Kalmár Zsolt (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma, archív)

A DAC a Szenice otthonában tovább folytatta a menetelést a Fortuna Ligában. Négy gólt rúgva, biztosan győzve jöttek le a pályáról a csallóköziek, így hét forduló után pontveszteség nélkül, huszonegy ponttal állnak a tabella élén.

Bernd Storck méltán lehet büszke csapatára. A csütörtöki DAC–Jablonec Európa-liga mérkőzés után vasárnap Erdőhátra látogattak a sárga-kékek és velük 250 ízig-vérig sárga-kék drukker, akik fergeteges buzdítással támogatták csapatukat.

Azt gondolhatnánk, hogy a csütörtöki LASK Linz mérkőzés előtt a kulcsemberek inkább kicsit pihennek, de minden játékos játszani szeretett volna,

így Storck csak egy ponton változtatott a legutóbbi bajnokin felálló csapatán, a Rózsahegy ellen kiállított Müller helyén Beskorovainyi játszott.

A DAC a játék kezdetétől kezébe vette az irányítást. A 21. percben Kalmár 25 méterről elvégzett szabadrúgása landolt a hazaiak hálójában (Szenice–DAC 0:1). Az első félidő vége előtt, a 44. percben Malecnek sikerült Jedlička hálóját bevenni (Szenice–DAC 1:1).

Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A második félidő elején a hazaiak próbálkoztak a vezetés megszerzésével, de sikertelenül. A 61. percben megint Kalmár volt eredményes, amikor is a tizenhatosról küldte a labdát a szenicei kapuba (Szenice–DAC 1:2). A 64. percben a csütörtökön két gólt jegyző Divković is betalált Blackman és Balić passzai után (Szenice–DAC 1:3).

Sajnos a 72. percben Kružliak mentését követően a labda rossz helyre, Malec elé került, aki ki is használta a lehetőséget (Szenice–DAC 2:3). A szenicei öröm azonban nem tartott sokáig, a 76. percben Kalmár kapu elé ívelt labdáját Ramirez fejelte a hazai hálóba (Szenice–DAC 2:4).

Az erdőhátiak sorsa a 79. percben megpecsételődött, Nemec elkaszálta a DAC újoncát, Nicolaescut, így Nemec már csak a pályán kívülről nézhette végig a mérkőzést.

Vasárnap után csütörtökön lép újra pályára DAC idegenben, az Európa-liga harmadik selejtezőkörében a LASK Linz vendégeként. Utána újból vasárnap, de most már a MOL Arénában, amikor is a Trencsén csapatát látja vendégül.

Bernd Strock értékelésében elmondta:

„A nyári felkészülés alatt nagyon jó fizikai alapokat szereztünk. A fiúk tudják, mit kell tenniük, és három nap után is képesek ugyanazt a játékot produkálni. Nem nevezném ezt a meccset főpróbának az Európa-ligás találkozó előtt. Egyszerűen csak megyünk tovább a győzelemért, és bízunk magunkban. Arra tanítom a játékosaimat, hogy mindig gondolkodjanak pozitívan. Persze, akadhatnak hibák, de az a lényeg, hogy a fejekben rend legyen.”

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Davis (90. Malý) – Fábry, Schäfer, Balić (81. Bednár) – Divković (67. Nicolaescu), Ramirez, Kalmár (K) (90. Njie)

Szenice: Fryšták – Kopečný, Carrillo, Nemec, Šimčák – Addo (69. Gallovič) – Duda (80. Totka), Piroska (K) (83. Šalata) – Košťál (69. Marie), Malec, Moses