(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Ezer, bérlettel rendelkező szurkoló jelenlétében lépett pályára Dunaszerdahelyen a szlovák bajnokság veretlen éllovasaként az FC DAC, a Fortuna Liga 8. fordulójában. A MOL Arénában a tabella nyolcadik helyén álló Trencsént fogadták szeptember 27-én.

A pozitív hozzáállásra azonban a sárga-kékeknek is szükségük volt, ugyanis nem múlhatott el nyomtalanul az Európa-liga 3. selejtezőkörében, a Linztől elszenvedett hétgólos vereség. Az önbizalmat jött erősíteni a stadionon kívül szurkoló több száz drukker is, akik kivetítőn követték a mérkőzést. Éneklésüket még az arénában is hallani lehetett.

A kezdő sípszót követően bár óvatosan, de támadó szellemben játszottak a sárga-kékek. Az első szabadrúgás mögé Kalmár és Fábry állt be, utóbbi mintegy 20 méterről meglőtt labdája ígéretes volt, de még mellément. Az ellentámadásból a Trencsén egy furfangos góllal, egy különleges oldalsó ollózó mozdulatból megpattanó, védhetetlen csúsztatással szerezte meg a vezetést. (FC DAC–Trencsén 0:1)

A 30. percben újabb szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Ezúttal Kalmár, a csapat kapitánya állt fel a labda mögé, és ahogy tanítják, a sorfal fölött, védhetetlenül kilőtte a kapu felső sarkát. Ezzel kiegyenlített a DAC. (FC DAC–Trencsén 1:1)

A következő percben már a saját tizenhatosunkon belüli szabálytalanság miatt jutott  büntetőrúgáshoz a Trencsén, aminek jogosságát többen vitatták, ám a szerencse is a hazaiakkal volt, és a lövés a kapufát találta el. Maradt a döntetlen.

De csak két percig, mert Divković is beszállt a mérkőzésbe, és a 36. percben akciógólt szerzett a DAC-nak. (FC DAC–Trencsén 2:1) Az első játékrész további kihasználatlan lehetőségei miatt minden kétséget kizáróan izgalmas második félidő várt a szurkolókra.

A második játékrészben kicsit álmosan kezdett a hazai csapat. Az első kidolgozott támadásra az 58. percig kellett várni, amikor a trencséni kapus a levegőben úszva, bravúrral tudta csak hárítani Davis lövését. A 60. percben emberelőnybe kerültek, a Trencsénből Zubairu két sárga lap begyűjtését követően távozott az öltözőbe.

A dunaszerdahelyi DAC a második lehetőséget viszont kihasználta: Divković a 62. percben, a tizenhatoson belül – a trencséni védelmet kicselezve – a második gólját is megszerezte. (FC DAC–Trencsén 3:1)

Az iram csökkent, míg a Trencsén védekezésre húzódott vissza, addig a DAC lassabb, felépített támadásokkal tartotta az ellenfél térfelén a labdát. Ugyanakkor Bernd Storck vezetőedző az alapvonal mellől maximumra ösztönözte játékosait.

Érett a győzelem és ez a hangulatot is fokozta, hiszen Szlovákia még nem látott olyan varázslatot, hogy egy bajnoki szezonon belül, megszakítás nélkül egymás után nyolc fordulót megnyerjen egy csapat. Ezer ember állva tapsolta kedvenceit. Kinn és benn is zúgott: Szép volt fiúk!

A lefújás pillanatában aztán ismét kitört az önfeledt ünneplés. S bár az érzés egyre ismerősebb, mégis feledhetetlen perceket él át az, aki részese Dunaszerdahelyen ezeknek a történelmi győzelmeknek.

Összeállítás:

DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Fábry, Schäfer, Balić – Divković, Ramirez, Kalmár (K)

AS Trencsén: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen – Zubairu, El Mahdioui – Roguljić (K), Kadák, Ahmad – Čataković