(Fotó: Antal-Nyustin Ágnes)

Az elmúlt hetekben fejezték be az ipolyviski magyar nevelési nyelvű óvoda felújításának második szakaszát. Az Ipoly menti község tanintézménye magyar állami támogatásból újult meg.

„A Kárpát-medencei óvodafejlesztési program támogatásából újult meg idén ősszel községünk óvodája. A program harmadik ütemében 20 millió forintnyi támogatásban részesültünk” – tájékoztatta a Felvidék.ma-t Antal Nyustin Ágnes, Ipolyvisk polgármestere.

A Kárpát-medencei fejlesztési program keretei között egyszer már kaptak támogatást. Akkor az épület belső felújítása valósult meg. A 15 millió forintnyi dotációból a nyílászárók cseréje, a fűtési rendszer korszerűsítése készült el, valamint az épület udvarát tették rendbe. Az időszerű felújítást követően 2019 áprilisában adták át a megszépült intézményt.

Idén folytatódtak a munkálatok. Komplett tetőcserét végeztek, a tetőtér és a falak külső szigetelése is elkészült. Mindezek mellett járdaszegélyt is kialakítottak. A közel 60 éves épület új színt is kapott. A belső udvaron fedett teraszt alakítottak ki

– sorolta az elvégzett tevékenységet az intézmény fenntartójaként a polgármester.

A magyar állami támogatás mellett Szabó Gyula adományaként újult meg a lépcsőzet, a járda valamint a fedett terasz.

Mint elmondta: a koronavírus-járvány némiképp hátráltatta a munkálatokat, ám az ősz közepére elvégezték azokat.

Az oldalsó bejárat és a fedett terasz (Fotó: Antal-Nyustin Ágnes

Ipolyvisken a hatvanas években épült az egyszintes óvodaépület. Az elmúlt  évtizedekben nem végeztek jelentősebb felújítást, így tényleg hiánypótló munkálatokat valósultak meg a magyar állam hathatós támogatásának köszönhetően.

„Az elvégzett munkálatoknak köszönhetően óvodánk versenyképessé vált a környező települések intézményeihez képest. Szép, mutatós és biztonságos óvoda jött létre”

– hangsúlyozta Antal-Nyustin Ágnes.

Az óvodát jelenleg mintegy tucatnyi gyermek látogatja. Folyamatosan töltődik fel a létszám. Az intézményben fontosnak tartják a hagyományokra és az értékekre való nevelést. A járványhelyzet javulását követően a tanintézmény falai között elindulnak a Ringató foglalkozások s a Cseperedő program egyéb alkalmai.

Nemcsak kívülről újulunk meg, de a belső tartalom is fokozatosan színesedik, mely hozzájárul a nevelés minőségének javulásához – vélekedett a fenntartó.

Készült a Magyar Kormány támogatásával.