A kerületi 4. helyezett lányok (Fotó: SJG)

Az idei tanévben, másodikosként részt vehettem az első sulis kosárlabda-bajnokságomon. Tavaly a járványhelyzet miatt az edzések és a bajnokság sem valósulhatott meg, ezért idén izgatottan vártuk, milyen lesz a felhozatal a csapatok terén és hogy vajon mi mennyire vagyunk felkészülve.

Az edzéseket szeptembertől heti rendszerességgel megtartottuk, bár akkor még csak reménykedhettünk benne, hogy lesz lehetőségünk összemérni erőnket a többi iskolával.

A járási forduló a lányok részére május elején került megrendezésre, iskolánk szervezésében. A komáromi Ipari Szakközépiskolával és a szlovák gimivel folytattunk heves küzdelmeket, de a végén óriási örömmel nyugtázhattuk, hogy továbbjutottunk, hiszen nyertesen kerültünk ki mindkét mérkőzésből. A kerületi forduló sok meglepetéssel szolgált csapatunk számára. A megmérettetés a nyitrai sportcsarnokban valósult meg. Szoros meccsekkel, a végsőkig kitartva harcoltunk, ami a 4. hely eléréséhez volt elég.

A járási 2. helyezett fiúcsapat

Iskolánk fiú kosárcsapata szintén részt vett a járási fordulóban, ami három napig tartott a sportolni vágyó legénység magas érdeklődése miatt. Valamivel nehezebb dolguk volt diáktársainknak, hiszen az ellenfelek csapataiban bőven találtunk olyan játékosokat, akik profi szinten űzik ezt a sportot. Ennek ellenére a fiúk elhozták a dicséretre méltó 2. helyezést. Gratulálunk nekik!

Bízunk benne, hogy jövőre még nagyobb sikereket fogunk elérni, s ennek megfelelően folytatjuk a felkészülést!

(Szántó Anna/Felvidék.ma)