Talpra magyar (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna liga rájátszásának első fordulóját a DAC a harmadik helyről, hazai pályán, Dunaszerdahelyen, a MOL Arénában várta, március 17-én. Az ellenfél a tabella negyedik helyét elfoglaló Rózsahegy volt. Az összecsapás döntetlennel ért véget.

Szép tavaszi idő fogadta a pályára lépő csapatokat, a szurkolókat és a sportkedvelő közönséget. Remek hangulatban, a hazai csapat támadásaival indult a mérkőzés. Zúgott a biztatás, a harcoljatok, nem kisebb célért, mint Európáért, a bajnokság második helyének megszerzéséért, ezzel az ősz folyamán kijutni az európai futball porondjára. Az első 15 percben a sárga-kékek tartották a labdát, kisebb pontatlan adogatásokkal igyekeztek Macík kapujáig eljutni. Veszélyeztetni azonban nem tudták.

Sálak a lelátón (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Közben a B-közép szurkolói március 15-ről, az 1848-49-es szabadságharc évfordulójáról és hőseiről egy gyönyörű, Petőfit ábrázoló molinó kifeszítésével és egy Kossuth-nóta éneklésével emlékeztek meg.

Ám míg zúgott az „Éljen a magyar szabadság, éljen a haza!” és legördült a „Talpra magyar!” felirat, a 18. percben a Rózsahegy szögletrúgásból megszerezte a vezetést, Peter Gal-Andrezly találatával. FC DAC – Rózsahegy 0:1.

A DAC játékosai az első 30 perc elteltével nem találták a Rózsahegy ellen azt a taktikai megoldást, amivel sikeresen áttörhették volna a védelmüket. Egy-két helyzettel felértek az ellenfél kapujáig, de amikor Herz kapura töréséből talán lehetőség adódott volna a 16-os vonal magasságában, elkaszálták, úgy, hogy a bíró nem ítélt szabálytalanságot. A lefújás előtt Ronan beadását Tretyakov ívelte kapura, kevéssel a bal felső sarok fölött ment el a labda.

A második félidő első perceiben Kalmárt húzták vissza a mezénél fogva, a szabadrúgása bő 30 méterről érkezett, kissé erőtlenül a kapuba. Macík hárította. Rendszerint a Rózsahegy térfelén folyt a játék, a tizenhatosnál azonban megtorpantak a hazaiak.

Kalmár Zsolt harcol (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Kalmár rengeteget dolgozott, de az eredményen nem tudtak változtatni. A kapura irányuló lövések közül az elsőt, amiben a lehetőség is benne volt, Divković lőtte az 59. percben, de Macík megkerülhetetlennek bizonyult.

A 63. percben emberelőnybe került a DAC. Matej Madleňák piros lappal távozott a pályáról. A 65. percben Huk gyönyörűen tisztázta magát, felkészült a lövésre, elképesztő mozdulattal bombázott, ám Macík bravúrral védte. Visszhangzott a MOL Aréna, 7 722 néző űzte, hajtotta a sárga-kék csapatot. Beszorultak a fehérek, de nem sikerült az egyenlítés. Távoli lövésekkel próbálkoztak, de ez sem sikerült.

Végre aztán a 74. percben Ronan beadását Taiwo gyötörte be Macík kapujába. FC DAC-Rózsahegy 1:1. Erre megjött a DAC játékosainak a kedve, még nagyobb lendülettel vették célba a rózsahegyi kaput.

Taiwo a cseréből lett gólszerző (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Majd kiugrott a szíve a 7 ezer embernek, mikor Davis szabadrúgását Huk tisztán befejelte a 77. percben, de a bíró lest ítélt. Nem hitt a közönség a szemének akkor sem, amikor a bíró döntését, illetve döntésének hiányát kellett tudomásul venni, hogy a tizenhatos vonalon belül a kapura törő Čmelíket lehúzták és nem fújta be a büntetőt.

Az utolsó percekben az elmúlt hetihez hasonló csodát várt mindenki. Ezek a csodák azonban nem a szívek vágya szerint teljesülnek. Ma mindez a döntetlenhez volt elegendő.

Az álom tovább él, két ponttal vannak a sárga-kékek a Zsolna mögött, továbbra is a tabella harmadik helyén.

A folytatás még nehezebb lesz, mert a dunaszerdahelyi DAC a rájátszást Pozsonyban folytatja a Slovan ellen, március 31-én, szintén 15 órakor.

Összeállítások:

FC DAC: Jedlička – Davis, Kone, Šatka, Koštrna (72. Čmelík) – Huk, Herc, Ronan –  Kalmár, Tretyakov (46. Taiwo), Divković

Rózsahegy: Macík – Madleňák, Kružliak, J. Maslo, Čurma – Qose, Takáč, Gál-Andrezly, Mustedanagić (65. Jonec), Kmeť (86. Jedinák) – Gerec (80. Tandir)