Az e-Hód versenyen idén 278 iskola, 37.351 tanulója vett részt. A komáromi Selye János Gimnázium büszkén számolt be róla, hogy már az első évtől kezdve kiemelkedő eredményeket értek el a résztvevők száma és az elért átlagos pontszámok alapján. Az iskolából 323 tanulót neveztek be az idei versenyre, mellyel az iskolák közt az egyik legtevékenyebb iskola lettek, míg a tanulók átlagpontszáma jóval az iskolák összátlag pontszáma feletti lett.

Alább Nagy András, a Selye János Gimnázium informatika tanárának beszámolóját olvashatják:

Idén ősszel újra bekapcsolódtunk a már hagyománnyá vált e-Hód versenybe, ahol alap- és középiskolás tanulók mérhetik össze tudásukat online. A verseny célja, hogy rövid, gyorsan (kb. 3 perc alatt) megérthető és megoldható feladatokkal megvalósítsa az alábbiakat:

  • felkeltse az érdeklődést az informatika iránt;
  • feloldja az informatikával kapcsolatos félelmeket, negatív érzéseket;
  • megmutassa az informatika területének sokszínűségét, felhasználási lehetőségeit és területeit.

A 18 feladatos és 3 nehézségi szintű (könnyű, közepes és nehéz) online verseny alatt főleg igényes, logikai feladatokkal találkozhattak diákjaink, melyek megoldására összesen 45 perc állt a rendelkezésükre.

Rendkívül fontosnak tartottuk, hogy a Selye János Gimnázium idén is a megszokott módon, nagy létszámban bekapcsolódjon a versenybe, hiszen anyanyelven megfogalmazott kérdésekkel a szokásos iBobor versenyek alkalmával nem találkoztak még diákjaink.

Lehetőségeinkhez mérten az összes kiírt életkor-kategóriába indítottunk tanulókat. Így az alapiskolás tanulóink kipróbálhatták magukat éles versenyhelyzetben, míg a középiskolás tanulóink ízelítőt kaphattak az érettségi körülményekből és a valódi vizsgakörülményekből.

Legjobb 10-ben végzett tanulóink (37.351 tanuló versenyzett):

Juniorok:

Kovács Aletta (V.N) – junior kat., 7. hely

Simonics Mátyás (V.N) – junior kat.,7. hely

Hriňa Adrián (I.A) – junior kat., 10. hely

Ďurčovič Ádám (V.N) – junior kat., 10. hely

Ledecky Krisztián (V.N) – junior kat., 10. hely

Kelemen Roland (II.A) – junior kat., 10. hely

Seniorok:

Veres Benedek Zoltán (III.A) – senior kat.,4. hely

Szarka Gergő (IV.A) – senior kat.,6. hely

Vitálos Tünde Eszter (VII.N) – senior kat.,7. hely

Simonics Réka (IV.A) – senior kat.,9. hely

(Nagy András, a Selye János Gimnázium informatika tanára/Felvidék.ma)