Az ipolysági városháza épülete (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Március elejétől már új helyen várja ügyfeleit a nyitrai adóhivatal ipolysági kihelyezett részlege. A városháza  déli szárnyában a földszinten alakították ki a hivatal új helyiségeit.

Az adóhivatal több évtizeden át a II. Rákóczi Ferenc utcában székelt egy impozáns önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanban. „Az elmúlt évtizedben kevés figyelmet fordítottak az épület karbantartására. Csupán a minimális hibákat hárították el. Ezért is vált fontossá a változtatás” – kezdte a Felvidék.ma tájékoztatását Zachar Pál.

Hozzátette, 2023 januárjában a nyitrai igazgatósággal kiértékelték a helyzetet, s próbáltak megfelelő megoldást találni. Az épület ekkora már nem volt megfelelő az ott dolgozók és az ügyfelek számára sem.

„Arra az egyezségre jutottunk, hogy a városháza épületében szabadítunk fel helyiségeket az adóhivatal részére” – folytatta a polgármester. Az egykori megyeháza déli szárnyában kilenc szobát biztosítottak a hivatalnak. Tavaly év égén a városi hivatal felszabadította az említett helyiségeket, majd felújíttatta azokat.

Az idei év elején elindult a költözködés a II. Rákóczi Ferenc utcai ingatlanból. Az adóhivatal ipolysági kirendeltsége március 4-től már az új helyen fogadja az ügyfeleket. A bejárat a Janko Kráľ utcából, a városháza déli szárnyából van. A városi hivataltól független ügyfélfogadással működik az adóhivatal.

A városháza déli szárnyába költözött az adóhivatal (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Az egykori megyeháza a városi hivatalon kívül számos hivatalnak, intézménynek ad otthont. A városháza falai között található többek között a Szociális Biztosító kihelyezett irodája, a Dôvera Egészségbiztosító irodája, valamint a regionális fejlesztési iroda, a belügyminisztérium ügyfélszolgálati központja is itt működik.

A lakosság szempontjából fontos, hogy az ügyfélszolgálati központok  városunkban egy helyen, egy tágas épületben elérhetőek

– jegyezte meg a polgármester.

Ebben az impozáns épületben székelt hosszú időn át a hivatal (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Az adóhivatal beköltöztetésével új helyre költözött a polgármesteri, az alpolgármesteri és a hivatalvezetői iroda. Ezek az épület emeletére kerültek a városháza déli szárnyában.

Zachar Pál az adóhivatal egykori épületével kapcsolatban kifejtette: az önkormányzati tulajdonban lévő ingatlant szeretnék felújítani, március folyamán elkezdik előkészíteni a terveket a felújításhoz. Ehhez keresik a megfelelő forráslehetőségeket. Ugyancsak egyeztetés alatt van felújítandó építmény leendő funkciója.

A városvezetés tervezi az épület felújítását (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

„Városunk egyik értékes épületét nem hagyhatjuk tönkremenni. Felújításával a város színvonalát is növeljük” – mondta végezetül a polgármester.

(Pásztor Péter/Felvidék.ma)