Második mérkőzésén egygólos győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott a szlovákiai Karácsony Kupán. A mieink legjobbja az öt találatot szerző Grebenár Gábor volt.

Mivel a lengyelek a második forduló másik összecsapásán kikaptak a csehektől, szerencsés esetben akár tornagyőztes is lehet a magyar válogatott. Ehhez azonban a mieinknek mindenképpen meg kell verniük az élen álló cseheket.

A vb-ezüstérmes lengyelek elleni sima vereséget követően javított mérlegén a magyar férfi kézilabda-válogatott. Skaliczki László változatlanul erősen tartalékos csapata (a keretben nincsenek légiósok és a Szeged, valamint a Veszprém játékosai is hiányoznak) 24-23-ra verte a házigazda szlovák nemzeti együttest.

Az első félidőben sokkal jobban játszott a hazai gárda, egészen a huszadik percig vezetett a szlovák válogatott, amelynek kapujában kiválóan védett a Dunaferr hálóőre, Richard Stochl. Persze a magyar kapusról sem szabad megfeledkezni, Mikler Ronald akkor is parádézott, amikor kettős emberhátrányban voltak a vendéglátók. A szünetre Gúnya révén feljöttek a mieink, de félidőben így is egygólos szlovák vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően a magyar csapat átvette a vezetést és Halász, valamint az öt gólig jutó Grebenár vezérletével végül megérdemelten nyerte meg a találkozót. A fiatal magyar csapat teljesítményét mindenképpen dicséret illeti. Skaliczki László csapata szerencsés esetben még tornagyőztes is lehet, a lengyelek ugyanis óriási meglepetésre kikaptak a csehektől.

KÉZILABDA KARÁCSONY KUPA

2. FORDULÓ:

SZLOVÁKIA–MAGYARORSZÁG 23–24 (14–13)

Érsekújvár, 1000 néző. V: Viszakruna, Sztanojevics (szerbek)

SZLOVÁKIA: STOCHL – FAITH 4, Mikéci 1, TUMIDALSKY 6 (1), Dudás, Szűcs 3, Szapu 1, Csere: Kozlov 4 (2), Baran 2, Hanták 1, Hunyadi, Petro 1, Funak

MAGYARORSZÁG: MIKLER – GÚNYA 4, Zubai 2, Schuch, Frey T. 1, Nagy K., VADKERTI 3, Csere: Nagy Levente, LISZKAI (kapusok) Oláh 2 (2), GREBENÁR 5, Sutka 3, Rédei 1, Törő, HALÁSZ 3.

Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–2. 14. p.: 7–4. 22.p.: 10–10.34. p.: 17– 19. 49. p.: 20–20. 56.p.: 21–24.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2