Az angliai Grand Slam viadal juniorversenyén a második mérkőzését is megnyerte a 6. helyen kiemelt magyar játékos, s bejutott a nyolcaddöntőbe. Pedig az előzmények nem voltak bíztatóak, hiszen nem is olyan régen, Reggio Calabriában kettejük meccsén Juhaszova nyert 6:1, 6:3 arányban.

A wimbledoni viadal keddi játéknapján a 16 éves magyar versenyző szinte percek alatt behúzta az első szettet. A második játszmában gyorsan breakhez jutott szlovákiai vetélytársa, de Babos 1:2-nél visszavette az elveszített játékot, igaz, rögtön utána újból elveszítette saját adogatójátékát. Ezt az előnyt Juhaszova már megtartotta, s kiegyenlítette a játszmaállást.

A döntő szettben Babos nem hagyott kétséget afelől, hogy ő a jobb játékos, percek alatt hat játékot nyert zsinórban, s végül 6:1, 4:6, 6:0-ra győzött.

A legjobb nyolc közé jutásért az Ishizu (japán)-Bucsina (orosz) találkozó továbbjutója ellen játszhat. Bucsina végül 2:6, 6:3, 6:3-ra nyert.

A wimbledoni juniortorna egyéni versenyeinek másik magyar szereplője, Susányi Zsófia két játszmában győzött az olasz Martina Trevisan ellen .