29566

Küzdelmes mérkőzésen szerezte meg az értékes három pontot az MŠK Rimaszombat csapata, miután 1:0-ás győzelmet aratott az élvonalból kiesett MFK Dubnica (Máriatölgyes) együttese ellen a II. labdarúgóliga 2. fordulójában.

MFK Dubnica – MŠK Rimaszombat  0:1  (0:0), Dubnica,  550 néző, Játékvezetők:  Marhefka – Borsányi, Rendko, Gól:  73. Leško (11-esből), MŠK Rimaszombat: Kostolánsky – Migaľa, Mravec, Geri, Morháč – Rubint, Obročník  –  Siheľský (87. Zvara), Vargic (61. Janec), Leško –  Pisarik (76. Pekár). Vezetőedző: Branislav Mráz, Sárga lap: 90. Kostolanský

Mindkét csapat csak döntetlenre volt képes a bajnokság nyitófordulójában, így izgalmas meccsnek nézhettek elébe a tribünön helyet foglaló szurkolók.
Az első félidőben többnyire kiegyenlített játék folyt a pályán. Nagy volt a küzdelem, de egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. A folytatásban egyre több lehetőség adódott mindkét csapat előtt, de a kapusok résen voltak. A vendégek védelme és a középpályások remekül szűrték meg a hazaiak támadásait, melyből aztán gyors ellentámadásokat indítottak.
A játék képe a fordulás után sem változott, mindkét csapat támadott, de gólt egyik csapatnak sem sikerült elérnie. A 61. percben a vendégek cseréltek, Vargicot a nemrég érkezett 19 éves Janec váltotta, aki néhány perccel később helyzetbe is került. A 73. percben Ižvolt, a hazaiak védője csak szabálytalanul tudta megállítani a tizenhatoson belül. A megítélt tizenegyest Leško értékesítette.
A mérkőzés hajrájában a máriatölgyesiek mindent megtettek az egyenlítésért, azonban gólt már nem sikerült szerezniük. A hosszabbítás perceiben Morháč kezezése miatt még tizenegyest reklamáltak,  de a játékvezető lefújta a mérkőzést.

A 2. forduló további eredményei:
Podbrezová (Zólyombrézó) – Moldava nad Bodvou (Szepsi) 7:0 (2:0)
Dolný Kubín (Alsókubin) – Liptovský Mikuláš (Liptószentmiklós) 2:0 (0:0)
Lučenec (Losonc) – Senec (Szenc) 1:1 (1:1)
Myjava (Miava) – Petrežalka 1:0 (0:0)
Dubnica nad Váhom (Máriatölgyes) – Rimavská Sobota (Rimaszombat) 0:1 (0:0)
Ružomberok B (Rózsahegy) – Michalovce (Nagymihály) 3:3 (2:1)

A rimaszombati csapat két forduló után a negyedik helyen áll a táblázaton 4 ponttal, s legközelebb  augusztus 6-án (szombaton) 16.30 órai kezdettel hazai környezetben fogadja a másik újonc ŽP Šport Podbrezová (Zólyombrézó) együttesét.