40211

Az elmúlt hétvégén (június 15. és 16-án) a Shito Ryu Karate Szövetség Európa-bajnokságát rendezték meg Érsekújvárban. Felvidéket két gútai klub, a Corvin HE és a Taiyó képviselte. Remek eredményeikről az alábbi összeállításban számolunk be.

A kontinenstornát megelőző selejtezőkön hat ország 324 versenyzője szerzett jogot az EB indulásra. Az erős mezőny ellenére az országok közötti versenyben Szlovákia kitünően szerepelt: 21 aranyérmet, 23 ezüstérmet és 35 bronzérmet szerzett.
Történelmet írtak Érsekújvárban a gútai Taiyó karate egyesület versenyzői, eddig ugyanis nem volt Európa-bajnoki aranyérmük, most azonban mindjárt kettőt is szereztek. A legfényesebb érmek mellé a csallóközi klub begyűjtött még négy ezüstöt, két bronzot, valamint négy ötödik és két hetedik helyezést is. “Eszméletlen és hihetetlen az, amit véghezvittünk a hétvégén az EB-n. Két Európa Bajnokot adtunk Szlovákiának, Felvidéknek és Gútának! Ez hatalmas eredmény a legjobbak között. Remekül helytálltunk, a szivünket hagytuk ott a szőnyegen! Nagyon büszke vagyok védenceimre, függetlenül attól, hogy dobogósok lettek-e vagy sem. Mindannyian hatalmasak voltatok, köszönöm nektek fiúk, lányok!” – nyilatkozta portálunknak Kiss Tibor, a Taiyó klub vezetője, aki maga is gondoskodott egy elsőségről.

A szintén gútai Corvin HE roppant fiatal versenyzői is remek eredményeket értek el az újvári Európa-bajnokságon. Kurucz Márió, a tehetséges fiatal sportoló a bronzérem (kumite) mellé katában hetedik helyezést ért el, Horváth Zoltán (Kumite kadétok) 5., Samu István (Kata felnőttek) 5., Bezúr Niki (kata 7-8 évesek) 5., Mezei Szabolcs (Kata 9-11 évesek) 7. helyen végzett. “Már az EB-re való kijutás is nagy fegyverténynek számít, ezért valamennyi résztvevő megérdemli a gratulációt. További sok sikert minden sportolónak, Hajrá CORVIN HE!” – mondta a Felvidék.ma-nak a verseny után Kurucz József, aki a Corvin HE belső és külső kapcsolati ügyeiért felel.