44438

A Martosi Református Egyházközség kezdeményezésére az idén már tizenkettedik alkalommal rendezték meg a gyülekezeti fenntartású Református Egyházi Alapiskola megsegítésére „A magyar oktatásért” elnevezésű jótékonysági bált. A kisiskola kiadásainak a fedezésére a bál bevételéből 1316 euró támogatási összeg gyűlt össze.
A tizenkettedik alkalommal megrendezett jótékonysági bálnak a helyi kultúrház adott otthont. Fazekas László püspök ünnepi beszédében az egyházi iskolák helyzetére és az egység erejére mutatott rá.
Szénási Szilárd helyi lelkipásztor pedig a jótékonykodás és az adakozás közti különbséget igyekezett megvilágítani. “A jótékonykodás alatt a világi ember azt érti, amikor a feleslegéből ad, a keresztény ember pedig, amikor adakozik, akár az utolsó 2 fillérjét is odaszánja” – mondta a lelkipásztor. Lipták Mónika, az iskola megbízott igazgatója az oktatási intézményben megélt csodákról beszélt, ami által a pedagógusok hite erősödhetett, a gyerekek pedig szinte kézzel foghatóan megtapasztalhatták Isten gondviselő szeretetét.
A bál programjának első részében Écsi Gyöngyi Teremtésmeséket mondott, az ímelyi Szuper-nagyik pedig táncösszeállítással szórakoztatták a közönséget. A zenét és a jó hangulatot az Apolló Band biztosította.
A helyi kultúrházban megrendezett bálon mintegy százan vettek részt. Mintegy 96 darab tombolafelajánlás érkezett. „Sikerült ezúttal is embereket toborozni egy jó ügyért, akik a mellett, hogy fergetegesen szórakoztak, anyagilag is támogatták az iskolát a belépő- és a tombolajegyek megvásárlásával” – mondta Szénási Szilárd lelkipásztor.
Ennek köszönhetően a jótékonysági bálon 1316 euró gyűlt össze az egyházközségi alapítású és fenntartású kisiskola számára, amelyet jelenleg 18 gyermek látogatja. A támogatási összeget a szükséges kiadásaik fedezésére fordítja az iskola.
A Martosi Református Egyházközség presbitériuma, helyi Szülői Szövetség, Balla Dénes és Balla János, Brányik Károly, Martos Község Önkormányzata, valamint minden tomboladíjat felajánló.

Reformata, Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”44082,44089,43800″}