47856

Másodszor állhatott fel a Vlček Erik, Tarr György kettős a dobogó legmagasabb fokára a Moszkvában zajló kajak-kenu világbajnokságon. A szlovák színekben versenyző komáromi páros 1000 méter után a rövidebbik, 500 méteres távon is világbajnoki címet szerzett.

A páros drámai küzdelemben, hihetetlen hajrájuknak köszönhetően szereztek újabb aranyat. A második helyen befutó Dombi Rudolf, Boros Gergely összetételű magyar hajót csupán két tizedmásodperccel maradt le az első helyről. Pályafutása során Vlček Eriknek ez már a kilencedik világbajnoki aranya, Tarr György három VB elsőséggel büszkélkedhet.
A magyar hölgyek is remekül szerepeltek a vasárnapi döntőkben: Kozák Danuta kajak egyesben 500 méteren, Szabó Gabriella és Csipes Tamara kajak kettesben szintén 500-on, a Kárász Anna és Vad Ninetta kajak páros 200 méteren, a Lakatos Zsanett és Takács Kincső kenu kettes pedig 500 méteren lett aranyérmes.