A somorjaiak közül Lelkes Julika szerezte a legtöbb pontot. Fotó: basket.sk

Már csak egy győzelem választja el a kassai jó angyalokat attól, hogy ismét a legrövidebb küzdelemszám után menjenek tovább, és jussanak a szlovák női kosárlabda Extraliga döntőjébe, mivel az elődöntő második meccsén is egyértelmű győzelmet arattak a sokszor pontatlanul játszó somorjai SBK otthonában.

A tősgyökeres somorjai Lelkes Julika sokszor megbolondította a kassai csajokat. Fotó: basket.sk

A több mint egy tucat bajnoki címet elnyerő kassai csapat már vasárnap bebiztosíthatja a döntőben való részvételt, hiszen 18 órától az Angels arénában fogadják a csallóközieket.

A találkozó elején nem volt egyértelmű, hogy a kassaiak második győzelmüket is megszerzik, hiszen a somorjaiak mindent beleadtak, aminek köszönhetően az 5. percben már 13:8-ra vezettek. Jankovič Peter időkérése pont jókor jött a kassaiak szempontjából, hiszen a vendégek összekapták magukat, és az első negyed végére 20:13-ra fordítottak.

Vyňuchalová Romana tavaly a bajnokság legjobb pontszerzője volt. Somorján nem ment neki a játék. Fotó: Méry János
Vyňuchalová Romana tavaly a bajnokság legjobb pontszerzője volt. Somorján nem ment neki a játék. Fotó: basket.sk

A második negyedben a kassaiak főleg védekezésben javultak föl, s már a félidő előtt sikerült nekik a meccset az elvárt mederbe terelni, hiszen 22:38-ra vezettek. A meccs vége 48:88 lett, mely különbség nem akkora arányú, mint amilyennel a kassaiak az alapszakaszban győzedelmeskedtek, de arra bőven elég, hogy bebiztosítsák a hazai meccslabda lehetőségét.

Slama Angi néz farkasszemet Bálintová Barbarával. Fotó: Méry János
Slama Angi néz farkasszemet Bálintová Barbarával. Fotó: basket.sk

SBK Somorja – GOOD ANGELS Kassa 48:88 (16:22, 6:16, 13:25, 13:25)

A kassai Good Angels 2:0-ra vezet.

Somorja: Vyňuchalová 13, Lewis 10 /8, Slama 9, Mračnová 6, Bartánusová 3 (Lelkes 5, Moore 2, Hašková a Riecka 0).

Edző: Diósi Albert

Good Angels Kassa: Oblak 17, Bálintová 16, Hruščáková 14, Jurčenková 10 /10 doskokov/, Kupčíková 6 (Hrynko 13, Janočšíková 8, Blanárová 4, Lukačiková a Bilíková 0).

Edző: Jankovič Peter

SBK Somorja – GOOD ANGELS Kassa 48:88. Fotó: Méry János
SBK Somorja – GOOD ANGELS Kassa 48:88. Fotó: basket.sk

A mérkőzés harmadik meccsét vasárnap, április 10-én játsszák Kassán, 18 órától.

Az egymás elleni eredmények a 2015/16-os szezon alapszakaszában csak kassai sikereket hoztak: 7 – 0 (92:45, 87:47, 110:48, 104:48, 104:43, 80:44, 88:48)