Felvidéki Labdarúgó Egyesület EUROPEADÁ-n készült hivatalos csapatképe.

Embertpróbáló körülmények között, 35 fokos hőségben lépett tegnap este pályára a felvidéki labdarúgó válogatott a FUEN által szervezett európai nemzeti közösségek Európa-bajnokság (EUROPEADA) negyeddöntőjében. Csapatunk ellenfele a Dél-Tirolban rendezett tornán a dél-franciországi Occitánia volt. Csupán tizenegyesekkel maradtunk le az elődöntőről.

Mint arról korábban beszámoltunk, a felvidéki válogatott csoportelsőként, két győzelemmel és egy döntetlennel jutott tovább csoportjából – lebonyolítási rendszerének köszönhetően rögtön a negyeddöntőbe.

Az Occitánia elleni mérkőzést tikkasztó melegben, trópusi körülmények között rendezték meg. „Ellenfelünk jobban játszott, többet veszélyeztetett, mi azonban jó taktikát megválasztva nagy akarattal és szívvel álltuk a sarat” – számolt be a negyeddöntős párharcról a Felvidék.ma-nak Nagy Dávid, a felvidéki válogatott vezetője.

A mérkőzés a rendes játékidőben 0-0-s döntetlennel ért véget, következhetett tehát a hosszabbítás, amelynek elején azonnal kapituláltunk. Az occitánok vezető góljára azonban Renczés Gábornak még a hosszabbítás első félidejében sikerült válaszolnia, és mivel a kapuban Rengel Péter óriásit alakított (a hosszabbításban három ziccert is fogott), maradt az 1-1-es döntetlen.

A tizenegyes rúgásoknál azonban már nem volt szerencsénk, Occitánia 4-2-vel bizonyult jobbnak, a felvidéki válogatottra így az elődöntő helyett helyosztók várnak. Ha ma este az Olaszország északi részén (Dolomitok) élő ladinok ellen győzünk, a Székelyföld-Oroszországi németek párharc győztesével játszhatunk az ötödik helyért.

Occitánia-Felvidéki Labdarúgó Egyesület: 1-1 hosszabbítás után, tizenegyesekkel: 4-2.

Gólszerzők: a 94.percben Irigoyemborde, illetve: a 101. percben Renczés.