A győztes csapat (Fotó: Nagymegyeri Magán Szakközépiskola)

A Szakmai Középiskolákért Kulturális Egyesület (SZAKE) a 2016/2017-es tanévre is meghirdette hagyományos közismereti vetélkedőit, az Örökségünk ’48, a Magyarország az én hazám, a Magyarok Európában, Erdélyország és A magyarországi cigány-roma nemzetiségek címmel. A versenyben háromfős csapatok vehettek részt.

Nagymegyerről a Magán Szakközépiskola diákjai idén is két csapattal jelentkeztek az Örökségünk ’48 témában.

A kétfordulós, internetes feladatlappal induló verseny kezdeti nehézségeit tanulóink eredményesen legyőzték, s ezáltal bejutottak a döntőbe, amelyet március 18-án Budapesten tartottak, a Stefánia Palota épületében. A Szabó Viktória által vezetett csapat Czére Georginával és Kovács Denisával karöltve második helyezést ért el.

Egyetlen szlovákiai csapatként és kiváló felkészültségükért a zsűri külön dicséretében is részesültek a diákok. Minden tanuló oklevelet és értékes könyvekből álló ajándékcsomagot kapott. Másik csapatunk: Varga Beáta, Ferenczy Viktória és Kovács Mária is sikeresen szerepeltek a versenyen.

Az idei évben iskolánk különös meglepetésben részesült a verseny ünnepélyes megnyitóján. Mivel évek óta rendszeres résztvevői vagyunk az SZAKE különféle közismereti versenyeinek, kiemelten az Örökségünk`48, valamint a Szakközépiskolák Kárpát-medencei Szavalóversenyének, a szervezők emléklappal jutalmazták iskolánk vezetőségét és tantestületét. Az egyesület érdekében végzett hosszú éveken át tartó, segítő és tehetséggondozó munkáért kapott elismerés mellé egy csodás könyvvel is gazdagodhattunk. Köszönjük az SZAKE-nak az évek óta tartó szoros együttműködés lehetőségét!

Az elért eredményekre többek közt azért is büszkék vagyunk, mert tanulóink a szabadidejük nagy részét a felkészüléssel töltötték. A tanulásba fektetett energia meghozta eredményét, így a sok pozitív élmény hatására diákjaink jövőre is szeretnének részt venni a vetélkedőn.