Csapatkép (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Július 22-én, szombaton elkezdődött a szlovák bajnokság első osztályában szereplő tizenkét csapat harminckét fordulóból álló 2017/18-as évada. A szezonnyitó mérkőzést a DAC hazai pályán az új nevet viselő Vasgyári Zólyombrézó ellen egy találattal, Pačinda szabadrúgásgóljával nyerte meg a MOL Arénában, Marco Rossi vezetőedző irányításával.

Világi Oszkár klubtulajdonossal a negyedik teljes idényének vágott neki ebben a szériában a DAC. Az álmot tovább álmodva a klub vezetése olyan célokat fogalmazott meg, amelyek szerint a DAC Szlovákia legjobb csapatai közé akar tartozni, illetve az európai porondon is sikeresen akarják venni a megméretéseket.

Marco Rossi és Branislav Lupták (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna Liga nehéz sorsolása ‒ a Trencsén, Rózsahegy, Slovan, Zsolna ‒ egymást követő mérkőzései és az újonc Nyitra elleni összecsapás viszont nagy kihívást jelent a Csallóköz szívében edző, sok ponton átalakult dunaszerdahelyi gárdának.

Az új vezetőedző személye miatt is nagy várakozás előzte meg az első fordulót, hiszen Marco Rossi tétmérkőzésen most először mutatkozott be csapatával. Sokakban fogalmazódott meg a kérdés, hogy a szurkolók által nagyon szeretett László Csaba akaratuk ellenére történő távozása mennyire fog megmutatkozni a nézőszámon. A kezdés előtti percekben azonban fokozatosan teltek meg a lelátók, bizonyítva, hogy a szurkolók szíve a csapaté, a DAC sárga-kékje mellett jóban-rosszban kitartanak.

Köszönet László Csabának (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A szurkolói klubok vezetésével remek hangulatban és kiváló körülmények között vette kezdetét a mérkőzés. A csapatok nagy taps és éljenzés közepette vonultak be a pályára. A kellemetlen, beálló futballt játszó zólyombrézóiak ellen az első tíz perc eltelte után sikerült a DAC-nak egy akciót a kapuig vezetnie, amely azonban nem jelentett nagy veszélyt Kuciak kapujára. Ezt követően Ljubičič, a csapat kapitánya indította Pačindát, de az eddigi gyakorlat szerint most is hiányzott középen a befejező játékos. A támadó szellemű futball mellett elszánt, igyekvő, kisebb-nagyobb hibákat vétő játékosokat látott a közönség. A DAC jó megmozdulásait a vasgyáriak több esetben csak szabálytalanságokkal tudták megállítani. A sportszerű és korrekt játékvezetés a 19. percben hozott számukra sárga lapot. A dunaszerdahelyiek játékán látszódott, hogy több, az edzéseken begyakorolt stratégia alapján próbáltak focizni. Ezzel a taktikával az első félidő felénél járva négy helyzetet is kidolgoztak, de ezeket nem tudták eredményesen kihasználni. Megfigyelhető volt még a játéktér egyoldalú kihasználása is.

Konfettieső (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A 30. percben a hőség miatt ivószünetet tartottak, amelyet Rossi a taktikai utasítások átadására is kihasznált. A folytatásban a helyzetek kihagyása az ellenfél kapusát, Kuciakot tette naggyá, azonban egyre látványosabb lett a szerdahelyiek kapura gyakorolt nyomása. Fokozott várakozás lett úrrá a közönségen is. Reálisan az ösztönös játék, az egyéni megvillanás eredményességében lehetett a leginkább bízni. Nem is kellett sokáig várni, ugyanis Ljubičič megiramodott, okos cselekkel már a tizenhatos előtt járt, amikor a zólyombrézói védők csak szabálytalanul tudták megállítani. A labda mögé a sokat vállaló Pačinda állt. Szabadrúgása védhetetlenül a bal felső sarokba talált. A 44. percben DAC: Zólyombrézó 1:0, s a 4998 néző örömétől majd felrobbant a stadion.

A második félidő kezdő perceiben ismét szólt a Székely himnusz, a szurkolók László Csabát éltették. A játék képe annyiban változott, hogy a vasgyáriak is támadásba lendültek, ám a DAC újonc kapusának, Patrik Macejnek nem sok dolga akadt. A hazai csapat kiegyensúlyozott játékot mutatott, felesleges kockázatot nem vállalt ezekben a percekben. A második félidő közepén kialakult szép helyzetekből betalálhatott volna még Kuciak kapujába Ľupták és a csereként beálló Čmelík is. Ez azonban, igaz kevés híján, de nem sikerült. A végjáték perceiben a DAC küzdelmes, nem éppen szép játékkal, de tartotta megszerzett előnyét.