Bayo mestehármast ért el (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Vasárnap a hazai pályán 3:2-es, bravúros győzelemmel záruló Nagyszombat elleni mérkőzés után, szerdán a Bellus otthonában hozta a kötelező sikert a DAC csapata.

Bár a mérkőzés nem éppen úgy kezdődött a csallóközi gárdának, ahogy eltervezte, mivel a 10. percben vezetéshez jutott a Bellus – a sárga-kék Kone öngóljának „köszönhetően” (1:0). A hazai csapat öröme viszont nem tartott sokáig, mert négy perc múlva Bayo fejéről ezúttal már a megfelelő hálóba került a labda (1:1). A félidő végéig egyik csapat sem szerzett újabb gólt, így döntetlen állással várták a csapatok a második félidőt.

A fordulás után Hyballa játékosai ellentmondást nem tűrően indultak a győzelem, és ezzel a továbbjutás felé vezető úton. A 49. percben Bayo lábára került a labda a hazaiak kapusától, aki könnyedén talált be az üres kapuba, megszerezve a vezetést (1:2). A 60. percben a Bellus kapusa nem tudta hárítani a dunaszerdahelyi támadást, és mint a Nagyszombat ellen, Pačinda Šimčák visszagurítása után megszerezte a harmadik gólt (1:3). A dunaszerdahelyiek nem vettek vissza a tempóból és Bayo, a három a magyar igazság közmondást igazolva, a 67. percben Pačinda szögletét követően, megszerezte a harmadik gólját, amivel beállította a végeredményt (1:4).

A DAC ezzel a győzelmével bebiztosította részvételét a Slovnaft Kupa negyedik fordulójában.