Digitális hirdetőtábla Rimaszombatban (Fotó: Pósa Homoly Erzsó/Felvidék.ma)

Lassan életünk minden területére bekéredzkedik a technika. Egy-egy esemény már elképzelhetetlen hangosítás, világítás, fényképezőgép, kamera nélkül. A papírra nyomtatott meghívókat is felváltja a digitális hirdetőtábla, melynek egy kedves példájával találkozhatunk Rimaszombatban.

Mint kifejtette, a hirdetőtáblán megjelennek a Rimaszombati Református Egyházközség állandó alkalmai, mint a bibliaórák, ahol megismerhetjük az élő Istent, az istentiszteletek, ahol ünnepelhetjük és a kórus összejövetelei, ahol énekkel is dicsérhetjük Őt.

„Az elmúlt hetekben több testvérünk is rácsodálkozott arra, mennyi szép, tartalmas alkalomra kerül sor templomunkban, gyülekezeti termünkben és a Csillagházban. Sokan utólag panaszkodtak, szívesen jöttek volna ők is, de nem tudtak az eseményről. Presbitériumunk jóváhagyásával – honlapunk és Facebook-oldalunk mellett – ezentúl a Tompa Mihály Könyvesbolt kirakatában elhelyezett digitális hirdetőtáblán is hívogatunk alkalmainkra” – közölte Molnár Sándor lelkipásztor.

„A digitális hirdetőtáblán gyülekezetünk állandó alkalmain kívül további gyülekezeti alkalmakra, a Tudományos Gyűjtemények kiállításaira és a Csillagházban szervezett nyilvános programokra szeretnénk invitálni az érdeklődőket” – tette hozzá.

Digitális hirdetőtábla Rimaszombatban (Fotó: Pósa Homoly Erzsó/Felvidék.ma)
Rimaszombat Fő terén, a Tompa Mihály Könyvesbolt kirakatában a digitális hirdetőtáblát egy zseniális ötlethez is felhasználták.

Mint arról mi is beszámoltunk, szülővárosában tanári konferenciát rendeznek Hatvani Istvánnak, az ördöngös professzornak az emlékére, aki Debrecenben tevékenykedett.

Ez utóbbi helyszínre akkor a helyi cserkészek is ellátogattak, s szimultán koszorúzást rendeztek. Vagyis a rimaszombati közönség a telefonos kapcsolás és a digitális kivetítő segítségével ugyanabban a percben Debrecenben is lehetett, lévén Hatvani István emléktáblája éppen a könyvesbolt épülete melletti falon található. Hatvani István 300 év elteltével büszke lehetett a Rimaszombatban ma tevékenykedő, technikai vívmányokat alkalmazó kollégáira, hiszen korában ő is a haladás, fejlődés híve volt.

Így engedjük majd be a Fő téren ránk köszönő képsorokat, s fogadjuk be az élő Isten ott közölt üzenetét, s értesülve az eseményekről vegyünk majd részt az alkalmakon is.

A digitális hirdetőtábla aktuális tartalma itt is elérhető.

(rirek.sk/Felvidék.ma)