(Fotó: cabovce.sk)

A Nagykürtösi járás déli térségében, valamint az ipolysági körzetben is regisztráltak már koronavírusos fertőzést. A csábi magyar-szlovák közös igazgatású iskola az intézményben észlelt fertőzés miatt a mai nappal bezárta kapuit. Előreláthatólag ezen a héten nem lesz tanítás az iskolában.

Az iskola honlapján Jáskó Deák Gyöngyi igazgató az alábbi közleményt tette közzé: „Tájékoztatom diákjainkat, szülőket és honlapunk minden látogatóját, hogy ma, azaz 2020.09.15-én  a nagykürtösi Regionális Közegészségügyi Hivatal tudatta velünk, hogy két pedagógusnak COVID 19 tesztje pozitív lett.”

Mint hozzátette: a Szlovák Köztársaság Oktatási, Ifjúsági és Sportminisztériuma által kiadott „Az oktatás szervezése és feltételei az alapiskolában a 2020/2021-es tanévre, valamint a 2020.8.28-i miniszteri határozat és a nagykürtösi Regionális Közegészségügyi Hivatal (RKH) utasítására

megszakítottuk az oktatást, a diákok 2020.09.16-tól  2020.09.20-ig igazgatói szabadnapokat kapnak.

A pedagógus mellett további fertőzött is van a községben

Erről már a község honlapja számol be. Mint Tóth Henrik, Csáb polgármestere a honlapon kifejtette, biztosan észlelték a Közegészségügyi Hivatal információját, miszerint a Nagykürtösi járásban is azonosítottak COVID-19 vírussal fertőzött betegeket, és az egész országban fokozatosan növekszik a fertőzöttek száma.

„Szeretnénk Önöket ezúton tájékoztatni, hogy Csáb községben három pozitív koronavírusos esetet rögzítettek, melyeket tesztek igazoltak.

Mindhárom esetet időben beazonosították és a lakosokat izolálták. Ez ügyben a csábi Önkormányzati Hivatal szorosan együttműködik a nagykürtösi Regionális Közegészségügyi Hivatallal és a higiénikusok ajánlásai alapján jár el.

A COVID-19 lehetséges terjedését a hivatal figyelemmel kíséri és ellenőrzésük alatt tartják. Községünk minden illetékese arra kéri a lakosokat, hogy továbbra is tartsák be az összes higiéniai intézkedéseket valamint, hogy ne terjesszenek megalapozatlan információkat” – hangsúlyozta a falu első embere.

A tanintézményben magyar illetve szlovák osztályok is vannak. A diákok összlétszáma meghaladja a száz főt.

Az épület falai között működnek az Ipolybalogi Művészeti Alapiskola kihelyezett osztályai. Holnaptól már ezekben sem lesz oktatás.

A koronavírus fokozatosan terjed az Ipoly menti térségben is. Múlt csütörtökön diagnosztizálták az első megbetegedést Ipolyságon.

Mint a reflex24.sk regionális portál közölte: a helyi kórház belgyógyászati osztályán fekvő betegnél mutatták ki a fertőzést. A pácienst ezt követően a nyitrai egyetemi kórházba szállították. Emellett fertőzés gyanújával karanténba került a város egyik szakorvosa is. Az elvégzett koronavírus tesztek megállapították, hogy a szakember nem kapta el a fertőzést, így holnaptól már újra megnyitja a szakrendelőjét.