Hagyományteremtő szándékkal rendezték meg decemberben, a városi sportcsarnokban a Pepita Kupa teremlabdarúgó-tornát, amelyen hazai és magyarországi csapatok mérték össze tudásukat.

A nyolc csapat két csoportban (Róma és Salzburg csoport) mérkőzött, majd az egyes csoportok legjobbjai küzdöttek egymással. A harmadik helyért a Róma és a Salzburg csoport 2 második helyezettje mérkőzött: Starbec Tardoskedd – Petőfi Baráti Társulat Királyfiakarcsa, félidő: 0:2, végeredmény: 2:4 (hosszabbítás után) Döntő a Róma és a Salzburg csoport győztesei között (mindkét csapat 100%-os teljesítménnyel jutott a döntőbe). Kocsi Öregfiúk – PEPITA tours Komárom, félidő: 4:2, végeredmény: 4:5. Tehát a torna végeredménye: 1. PEPITA tours Komárom; 2. Kocsi Öregfiúk; 3. Petőfi BT; 4. Starbec; 5. Párkányi Vámosok; 6. Mosoni Volán; 7. Telekom Komárno; 8. SPP Komárno. A legjobb kapus: Valakovics Tibor (Kocsi Öregfiúk). A legjobb játékos: Koncz Slavomír (PEPITA tours Komárom). A legjobb góllövő: Mészáros Ferenc 11 góllal (Kocsi Öregfiúk). A torna győztese a PEPITA tours csapata lett, aki elnyerte a Hollóházi vándorserleget, amelyet a torna fő támogatója a Hollóházi Porcelánmanufaktúra szlovákiai képviselője, Sörös Zsolt adott át. Minden résztvevő értékes kupával illetve emlékplakettel gazdagodott. A torna egyik támogatója, az ógyallai sörgyár minden résztvevőnek egy Aranyfácán ajándékcsomagot adott. A csapatokat a Danubius vállalat látta vendégül egy kiadós, finom gulyásra. A torna magas színvonalát a perbetei Margaret mazsorettcsoport fellépése tette még színesebbé. A csapatok jól érezték magukat, és minden elismerésüket fejezték ki a szervezést illetően, valamint megjegyezték, hogy szívesen részt vesznek a 2. PEPITA kupán is 2008 decemberében.