A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház gyűjtést hirdet az ipolypásztói református templom helyreállítására. A gyülekezet 800 éves templomába július 4-én a hajnali órákban egy hatalmas erejű villám csapott be.

A torony nagyobb része rádőlt a hajó tetőszerkezetére, ami beszakadt: a téglák, a kövek, a gerendák és az egyik harang az orgonára estek, és darabokra zúzták. A megmaradt toronyrész is olyannyira sérült, hogy bármelyik pillanatban összeomolhat. Annak érdekében, hogy az ipolypásztói református egyházközség minél előbb helyreállíthassa a természeti katasztrófa által megsérült templomot, ezért adakozást hirdet a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház.

Az adományokat a következő számlaszámra várják: Ipolypásztói Református Egyházközség – Reformovaný cirkevný zbor Pastovce
0241529490/0900 Slovenská sporiteľňa a.s., pobočka Štúrovo IBAN: SK77 0900 0000 0002 4152 9490

„Hívj segítségül engem a nyomorúság idején! Én megszabadítlak, és te dicsőítesz engem.” Zsolt 50,15

Felvidék Ma