Komáromban tartotta kihelyezett ülését november közepén a Robert Fico vezette kormány, s a miniszterelnök protokoll vezetői hangsúlyozták: a város kitűnő szervező munkát végzett, az ez évi hét kihelyezett ülés közül szervezési szempontból a komáromi volt a legjobb.
A kormány úgy döntött, hogy több mint 50 millió koronát szán az úgynevezett kisebb projektekre és döntött az új Duna-híd megépítéséről is. A külügyminiszter feladatul kapta, hogy magyar kollégájával tárgyaljon a hídépítés folyamatának a felgyorsításáról, hiszen a magyar költségvetés csak 2014-től számol vele.
Az ülés után a járást keresték fel a kormány tagjai. Robert Fico, Dušan Čaplovič alelnök és Ján Mikolaj oktatási miniszter Komárom két gimnáziumát kereste fel, ahol a kormányfő a pedagógusokkal, majd – zárt ajtók mögött – a diákokkal beszélgetett. A Šulek Gimnáziumban ez alkalomból leleplezték Mester Péter alkotását, a Selye Gimnáziumban pedig Robert Fico ígéretet tett arra, hogy védnökként személyesen is részt vesz a Jó Szó elnevezésű szavalóversenyen a jövő év áprilisában. Látogatása során a komáromi magyarok és szlovákok együttélését jó példaként említette. A városunkat és a régiót érintő döntésekről annak a sajtótájékoztatónak az alapján számolunk be, melyre a kormányülés utáni napon került sor.
A kormányülést követő napon sajtótájékoztatón értékelték a kabinet tanácskozásán született döntéseket Bastrnák Tibor és Vladimír Matejička parlamenti képviselők. Bastrnák Tibor eképpen fogalmazott:
Úgy gondolom, hogy a kormányülésen hozott határozatokat sikerként kell elkönyvelni, s nem csupán a város, hanem régiónk számára is, hiszen a kormány először járt ezen a vidéken, első alkalommal ülésezett itt. Én hívtam meg a kabinetet, illetve kezdeményeztem a kormányfőnél, hogy látogasson el hozzánk, de sosem sajátítottam ki magamnak az érdemeket, így el kell mondani azt is, hogy Vladimír Matejička kormánypárti parlamenti képviselő is segített ebben. Örvendetes, hogy azokat a pozitív kezdeményezéseket, – melyeket városunk már útjára indított – így például az új Duna-híd és egy esetleges új kikötő építése, a vár felújítása, a Kossuth téri körforgalom vagy egy elkerülő út megépítése – támogatja a kormány. Rossz polgármester lennék, ha azt mondanám, hogy száz százalékosan elégedett vagyok, ám ha megvalósulnak a kormányhatározatban megfogalmazottak, akkor 110 százalékos lesz az elégedettségem, hiszen óriási fejlődés indulhat meg ebben a kistérségben. Sikerként könyvelhetjük el azt is, hogy Hetényen ipari park létesülhet. Az általam kezdeményezett, a polgármesterekkel folytatott tanácskozáson arra kértem a településvezetőket, hogy mivel Komáromnak nincs ipari park kialakítására alkalmas összefüggő szabad területe, ajánljanak fel ők. Három község megtette ezt és a kormány választása Hetényre esett.

Komáromi Lapok alapján K.M.