Tizenkettedszer találkozott egymással a magyar és a máltai válogatott.A Puskás Ferenc Stadionban rendezett VB-selejtezőn a magyar gárda 3:0-ra győzte le Máltát. A gólokat Hajnal, Gera és Juhász szerezte.
Magyarország–Málta 3–0 (Hajnal 7., Gera 80., Juhász 94.)

Dzsudzsák már az ötödik percben lövőhelyzetbe került, de próbálkozását blokkolni tudták a vendégvédők. Nem sokkal később viszont már megszereztük a vezetést! A 7. percben Hajnal Tamás 17 méterről szabadrúgásból csavart a máltai kapuba! 1–0

A Fulham támadója Huszti Szabolcs bal oldali beadásából fejelt a máltai kapuba, és ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést. 2–0

A 3–0-s végeredményt Juhász Roland állította be a hosszabbítás perceiben. Juhász Gerához hasonlóan fejjel volt eredményes, és ezúttal is Huszti adott középre.

Összességében megállapítható: a magyar válogatott nem mindig játszott jól, ám küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, hiszen maximálisan igyekezett kiszolgálni a nagyon lelkes hazai publikumot, és ennek meg is lett az eredménye. Győzelmükkel hat meccs után 13 ponttal állunk csoportunkban, és ez a legfontosabb!

A magyar válogatott következő vb-selejtező mérkőzését hazai pályán Svédország ellen játssza szeptember 5-én.

KOEMAN: A CSAPATSZELLEM DIADALA

„Az első pillanattól jó csapatszellem jellemezte a válogatottat, ez elengedhetetlen volt a győzelemhez. A máltaiak magukhoz képest jól játszottak, mi pedig – bár sok helyzetünk volt – sokáig nem tudtuk megszerezni a mindent eldöntő második gólt. Külön öröm a számomra, hogy Babos Gábor után Fülöp Mártonnal is magabiztosak voltunk hátul, s hogy Gera Zoltán a második félidőben megtette azt, amiért a pályára küldtem” – nyilatkozta Erwin Koeman a találkozót követően.

1. Dánia 5 4 1 12–2 +10 13
2. Magyarország 6 4 1 1 8–2 +6 13
3. Portugália 5 1 3 1 6–3 +3 6
4. Svédország 4 1 3 2–1 +1 6
5. Albánia 7 1 3 3 3–6 –3 6
6. Málta 7 1 6 0–17 –17 1

Az első mérkőzést 1971-ben idegenben a magyar csapat nyerte meg 2–0-ra, s az eddigi tizenegy meccsből nyolc győzelem mellett két döntetlent és egy vereséget tudhat maga mögött a válogatott. Kellemetlen emlék az 1989. április 12-i mérkőzés, amikor a Népstadionban 20 000 néző előtt 1–1-es döntetlent ért el a magyar együttes. A legnagyobb különbségű győzelmet Lothar Matthäus kapitánykodása alatt aratta a nemzeti tizenegy, 2005-ben a Szusza Ferenc Stadionban 4–0-ra nyert. Egy évvel később azonban kínos kudarc következett, s a 2–1-es vereség Bozsik Péter szövetségi kapitány állásába került.