A magyar válogatott súlyos, 3-0-s vereséget szenvedett Portugáliában világbajnoki selejtezőn, így lemondhat a 2010-es Dél-afrikai világbajnokságon való részvétel kivívásának lehetőségéről.

Sajnos az első percektől kezdve képtelenek voltak összeszedett játékot produkálni a magyar válogatott tagjai, a góljokat rendre hatalmas védelmi hibák után kapták. Az első félidőben még akadt három helyzetük, a kapufát is eltalálták, de csapatban ezúttal nem volt benne a gól.

A pepsifoci beszámolója a következőképpen írja le a mérkőzést: Már a meccs elején a portugálok irányítottak, az első helyzet viszont a miénk volt, Gera éles szögből leadott löketét ütötte ki Eduardo. Ezzel sajnos el is lőttük nagyjából a puskaporunkat, a portugálok átvették a kezdeményezést, és bár jó ideig nem jutottak helyzetig, a 18. percben megszerezték a vezetést. Gyepes hibája után Cristiano Ronaldo tette középre a labdát, amit Babos csak kiütni tudott, Simao pedig berobbanva a bal alsóba lőtt.

A kapott gól nagyon megfogta a magyar csapatot, sorra jöttek a veszélyes portugál támadások, szinte egyből a gól után Simao duplázhatott volna, de Babos nagyot védett lábbal. A 27. percben aztán Ronaldo számára véget ért a meccs, sérülés miatt lecserélték. A portugálok azonban nélküle is irányították a meccset, a 41. percben aztán Dzsudzsák megpattanó lövése a kapufát is súrolva ment mellé, majd Carvalho fejelt zavartalanul a léc fölé. A félidőt óriási magyar helyzet zárta, egy szabadrúgás után Gera fejelt a felső lécre.

A fordulás után, bár eleinte jobban meg tudtuk tartani a labdát, idővel ismét beszorultunk és jobbára csak a védekezéssel foglalkoztunk. Ennek megfelelően jöttek is a portugál helyzetek, előbb Meireles közeli lövésénél, majd Nani löketénél kellett óriási bravúrt bemutatnia Babosnak. A portugál fölény aztán a 74. percben érett góllá, ekkor Torghelle fejelt nagyon rossz helyre egy labdát a tizenhatosunkon, Bruno Alves beemelte középre, Liédson fejesét Babos óriási reflexmozdulattal még védte, de befelé pattant róla a labda és már csak a gólvonal mögül tudta kipaskolni.

Kicsivel több, mint öt percre rá jött a harmadik is, Gyepes elképesztő hibája után Simaóhoz került a labda, aki a rövid felsőbe bombázott. A hátralévő időben már nem erőltették a támadásokat a portugálok, mi sem tudtunk újítani, így maradt a 3-0. A luzitánok előreléptek a második helyre, a mi vb-reményeink elszálltak.

Portugália – Magyarország 3-0 (Simao 18., 81., Liédson 74.)