28871

A június 7-i San Marinó-Magyarország Európa-bajnoki selejtezőre Dunaszerdahelyről is érkezett szurkológára, az YBS DAC fanklubnak köszönhetően. A mérkőzést a magyar válogatott nyerte 3:0-ra.

Szinte hazai környezetet teremtettek a magyar szurkolók a törpeállamban a magyar válogatottnak, hiszen több ezren szurkoltak a San Marinói stadionban. Ahogyan azt a mérkőzést közvetítő Gundel Takács Gábor is bemondta, a felvidéki Dunaszerdahelyről is érkeztek szurkolók a találkozóra. A dunaszerdahelyi YBS DAC fanklub szervezésében került sor a szurkolói túrára, ahogy Amszterdamba is. A felvidéki különítmény jelenléte érzékelhető volt a mérkőzés egész ideje alatt és az anyaországi szurkolók is nagy örömmel fogadták a határon túli magyar szurkolókat.
A 3–0-ra nyerő magyar nemzeti csapat góljait Lipták Zoltán, Szabics Imre és Koman Vladimir szerezte. A kihagyott helyzetek, lesállások és ráérős mentalitás jellemezte az első félidőt. Bosszankodtak a magyar szurkolók, akik bőrig áztak az esős időben, de kitartó szurkolásuk végül is meghozta az eredményt. A 40. percben Simoncini óriási bravúrral mentett szögletre Szabics fordulásból leadott lövését követően, ám ezzel csak elodázni tudta a vezető gólunkat. A sarokrúgás után ugyanis Lipták Zoltán megpattanó lövéssel már bevette a hazai kaput 0–1.
A második félidőből még öt perc sem telt el, amikor megduplázta előnyét a magyar gárda. Dzsudzsák bal oldali beadására Szabics érkezett középen a legjobb ütemben, és a földre lefejelt labdája a kapu bal oldalában kötött ki 0–2. A nemzeti tizenegy harmadik góljáért a 83. percben Koman Vladimir mellett Alessandro Della Valle kezeskedett, a magyar középpályás lövése után ugyanis a labda a védő könyökén irányt változtatva került a hálóba 0–3.
„Elégedett vagyok a csapat játékával, fegyelmezetten zártunk vissza, ellenfelünknek egy fejest leszámítva nem akadt komolyabb lehetősége a gólszerzésre – nyilatkozta a Sport Televíziónak Egervári Sándor. – Támadójátékban többet mutattunk, mint Luxemburg ellen, lényegesen több gólhelyzetünk akadt, de nem voltunk túl szerencsések a befejezéseknél vagy az utolsó passzoknál. Ettől függetlenül boldog vagyok, hiszen idegenből távozhatunk három ponttal.” A szakember megfelelőnek érezte a magyar csapat motivációját, viszont a San Marino és a múlt heti, Luxemburg elleni (1–0), ugyancsak kapott gól nélkül megnyert találkozókból semmiféle következtetést nem vont le a soron következő, szeptember 2-i, Svédország elleni Eb-selejtező kapcsán, mint mondta: „nem összehasonlítható”.

SAN MARINO–MAGYARORSZÁG 0–3 (0–1)
San Marino: A. Simoncini – F. Vitaioli (Alex Della Valle, a szünetben), Vannucci, Benedettini, Cervellini, A. Della Valle – M. Vitaioli, Bollini (S. Bacchiocchi, 80.), Marani, Mazza – Selva. Szövetségi kapitány: Giampaolo Mazza
Magyarország: Király G. – Vanczák, Lipták (Pintér Á., 87.), Juhász R., Laczkó – Elek Á. – Koman, Hajnal (Czvitkovics, 71.), Dzsudzsák – Szabics (Koltai, 84.), Németh K. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor
Gólszerzők: Lipták (40.), Szabics (49.), Koman (83.)