31961

Az MKP Bátorkeszi Helyi Szervezetének elnöksége aggodalmát és felháborodását fejezi ki amiatt, ahogy Bátorkeszi polgármestere végzi fontos posztjából eredő feladatait. – állásfoglalásukat január 11-én fogalmazták meg, s jutatták el szerkesztőségünkhöz.

“Aggódunk községünk jövőjéért, hiszen Sipos József vezetésével, meggondolatlan és gondatlan gazdálkodásával veszélybe került falunk anyagi biztonsága és jövendőbeli fejlődésének lehetőségei.
Felháborítónak tartjuk, hogy saját vállalkozásával belefolyt a község gazdálkodásába, hogy a rossz anyagi helyzet ellenére akadályozza a községi adók és illetékek behajtását, hogy fittyet hány a törvények, rendeletek, önkormányzati döntések betartására, hogy minden demokratikus eszközt félretéve önkényúrként vezeti a községünket, és folyamatosan akadályozza az önkormányzat munkáját, illetve az utóbbi időben teljesen ignorálja azt.
Pozitívan értékeljük azt a civil kezdeményezést, amely az elmúlt évben aláírásgyűjtéssel próbálta elérni, hogy a polgármester leváltása érdekében népszavazásra kerüljön sor. Tiszteljük és becsüljük azt a mintegy ezer polgártársunkat, akik a petíciót aláírták. Nem rajtuk múlott, hogy petíciós jogukat nem tudták érvényesíteni.
Nagyra értékeljük az önkormányzati képviselők azon döntését, mely szerint nem hagyják kárba veszni a polgári kezdeményezést, és saját hatáskörüknek köszönhetően az eredetileg meghatározott időpontban megtartandó népszavazást írtak ki!
Bátorkeszi megérdemelne végre egy olyan polgármestert, akiben megbízhat, akinek tudásáról, műveltségéről, törvényismeretéről, vezetői képességeiről azt gondolja, jól és becsülettel képviseli majd választóit. Olyat, aki a képviselőkkel együttműködve formálja a falu, az itt élő emberi közösség sorsát. Ennek érdekében azonban szükségesnek tartjuk, hogy a Sipos József távozzon községünk éléről.
Ezért felkérjük az MKP Bátorkeszi Helyi Szervezetének tagjait, a párt szimpatizánsait és községünk minden polgárát, hogy éljenek törvény adta jogukkal, vegyenek részt a január 21-én sorra kerülő népszavazáson, s váltsák le a jelenlegi polgármestert!” – áll a MKP Bátorkeszi Helyi Szervezetének elnöksége által jegyzett, Dolník Tibor, a HSz elnöke által hitelesített állásfoglalásban.

Felvidék.ma