32401

Gólzáporos felkészülési találkozóval folytatta a felkészülési mérkőzések sorozatát szombaton a rimaszombati csapat, amely 8:0 arányú győzelmet aratott a magyar NESS HUNGARY NB II keleti csoportjában kilencedik helyen telelő Kazincbarcikai SC együttese ellen.

Rimaszombati VSK – Kazincbarcikai SC 8:0 (4:0)
Rimaszombat, műfüves pálya, 50 néző. Vezette: Petrinec.
Rimaszombati VSK: Kostolanský – Migaľa (Zvara), Rubint, Hrabáč, Morháč – Obročník (Szkokan) – Vargic, Sedlák (Siheľský), Ďurica, Pribula – Pisarik
Vezetőedző: Branislav Mráz
Gólszerzők: 4. perc Sedlák (1:0), 20. perc Ďurica (2:0), 26. perc Pribula (3:0), 40. perc Pisarik (4:0), 55. perc Vargic (11-es) (5:0), 60. perc Pribula (6:0), 79. perc Rubint (7:0), 90. perc Pribula (8:0)

A csípős zimankó ellenére végig napsütésben, kitűnő pályán játszottak a csapatok. A mérkőzés nagy részében a hazai csapat diktálta a tempót, amely a helyzetek, a gólok számában is megmutatkozott. A vendégek eléggé alárendelt szerepet játszottak, a hazaiak nem nagyon engedték szóhoz jutni őket.
A kék-fehérek számára nagyszerűen indult a mérkőzés. Már a 4. percben szabadrúgáshoz jutottak: a labda mögé a rutinos Sedlák állt, aki tizenhét méterről hatalmas gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 1:0
A 20. percben Ďurica ugrott ki jó ütemben két védő között, és a kifutó kapus mellett a bal sarokba gurította a labdát. 2:0
Néhány perccel később Ďurica lopott el egy labdát középen, kitette jobbra, és a jó ütemben érkező Pribula néhány lépés után a jobb alsó sarokba lőtt. 3:0
A 40. percben Obročník pontos keresztlabdával indította Migaľát, aki középre adott, majd a Vargicon megpattanó labdát a jó helyen álló Pisarik a hálóba pofozta. 4:0
A fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiak többet birtokolták a labdát, mezőnyfölényben játszottak. Az 55. percben Pribula remek szólójánál a vendégek kapusa a tizenhatoson belül elhúzta a lábát , és a megítélt büntetőt Vargic könyörtelenül bevágta. 5:0
A 60. percben egy védelmi hiba után a mélységből érkező Pribula kilépett a védők közül, és magabiztosan lőtt a hálóba. 6:0
A 79. percben a hórihorgas Rubint egy szögletből beívelt labdát fejelt védhetetlenül a vendégek kapujába. (7:0)
A mérkőzés végeredményét az utolsó percben egy Vargic, Ďurica, Pribula akció végén Pribula állította be. (8:0)
Összességében elmondható, hogy minden pályára lépő játékos dicséretet érdemel. Az elvégzett munka egyre inkább hozza az eredményeket, és bizakodással tölti el a szurkolókat, hogy eredményes tavasz előtt áll a kicsit átalakított csapat.

A következő ellenfél február 15-én, szerdán 14,30 – kor, ugyancsak a hazai műfüves pályán a III. liga keleti csoportjának negyedik helyezettje, a TJ Sokol Dolná Ždaňa lesz.

Forrás: rimafoci.webnode.hu