33985b

Az Alistáli Református Keresztyén Gyülekezet presbitériuma és Református Egyházi Alapiskola pedagógusai az iskola fennállásának 20 évét ünneplik.

Az évfordulója alkalmából tartandó hálaadó istentiszteletre és ünnepségre 2012. május 26-án, 1400 órakor kerül sor az alistáli református templomban. Igét hirdet Ft. Fazekas László püspök.

Az iskolánkat 1992 szeptemberében indította újra a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Elnöksége. Az oktatás jelenleg két épületben folyik, külön az alsó- és külön a felső tagozatosok részére. Az iskola felszerelése megfelelő ahhoz, hogy színvonalas oktatás folyhasson intézményünkben. Könyvtárral, különböző tantárgyak oktatásához segédeszközökkel is rendelkeznek, ami még hatékonyabbá teszi az adott tantárgyak elsajátítását (fizika, kémia, földrajz, biológia és történelem). Nagyon fontosnak tartják, hogy a diákjaikat szakképzett pedagógusok tanítsák. Az iskola melletti sportpálya – ami 2005 novemberére készült el – kosárlabda, röplabda és kézilabda játszására is alkalmas, sokoldalúbb testnevelést biztosít diákjainknak.
Az iskolánk weboldala a világhálón a www.rzsdstal.edu.sk címen érhető el.”Bár református iskola vagyunk, de a felekezeti különbségek helyett az egyetemes keresztény értékeket hangsúlyozzuk. Minden gyermeket felekezeti hovatartozástól függetlenül sok szeretettel várunk” – vallják.